Rusların Hack Yöntemi

csWozu

Üye
16 Eki 2020
57
0
Merhaba, THT internette çok rastlıyorum birçok kişinin YOUTUBE kanalı çalınıyor. Bir E-Mail atıyorlar ve Linke tıklayınca YouTube hesapları gidiyor.
Bu nasıl oluyor? Linke tıklayınca nasıl hesap çalıyorlar?
Bunu sadece Ruslar yapıyor bu arada.

oxydes

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
490
5
100
GN-z11
Dostum sadece linke tıklayarak bir cihazı hacklemek mümkün değil, yani eğer cihaz güncelse mümkün değil. Genelde "Ruslar" da sosyal mühendislik ile hackliyor hesapları :))

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba,

Sadece Ruslar yapıyor diye bir şey yok. Olay tam olarak şöyle gerçekleşiyor youtuber kişiye reklam veya sponsor ayağına mail ile zararlı yazılımı indirtiyorlar. Bilgisayara ulaştıkları zaman işlem bitiriyor.

İyi forumlar dilerim

Byhack65

Katılımcı Üye
9 Eki 2019
277
3
bir youtuberin çalındı mesela maili çalınmış ondan sonra kanalı çalmışlar hiç bir şekilde bana mail gelmedi linke tıklamadım dedi ve kanalda rusça bir yayın açılmıştı

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
bir youtuberin çalındı mesela maili çalınmış ondan sonra kanalı çalmışlar hiç bir şekilde bana mail gelmedi linke tıklamadım dedi ve kanalda rusça bir yayın açılmıştı

Frekansı diyorsun sen.Bak dostum tüm suçlular "ben bir şey yapmadım" der.Büyük ihtimalle ne yaptığının bilincinde değildi.Tarayıcılar normalde kimlik avı uyarısı verir , ama cloudflare ssl almış bir siteye girmiş ve javascript yemiş olabilir.Herhalükarda yanlış bir adım atmış olmalı.Ya da adamın alt komşusu wifi-nı kırmıştır , bu devirde kimin ne olduğu belli değil :D

Byhack65

Katılımcı Üye
9 Eki 2019
277
3
olablir laikin link tıklaması nelere sonuç açabilir ki? en fazla 5 saniye dursa site de diyelim yine aynı verimi alabilirmi ki çok veri olsa nasıl bu kadar hızlı veriyi çekebilir ben pubgyi 1 günde indirmiştim diye bir mizahta bırakayım :))

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
Dostum , bu son zamanlar çok fazla youtuberın ve yayıncının başına geldi.Zannımca hackerlar kullanılan bir tarayıcı üzerinde zafiyet bulmuşlar.Ve bu zafiyet ile kayıtlı olan şifreleri javascript ile çekebiliyorlar.Olur böyle şeyler , herhalde güncellemeler ile düzeltilecekdir.İşte bu yüzden güncel sistem kullanın diyoruz.

Qcoder

Üye
28 Kas 2020
108
1
Dostum , bu son zamanlar çok fazla youtuberın ve yayıncının başına geldi.Zannımca hackerlar kullanılan bir tarayıcı üzerinde zafiyet bulmuşlar.Ve bu zafiyet ile kayıtlı olan şifreleri javascript ile çekebiliyorlar.Olur böyle şeyler , herhalde güncellemeler ile düzeltilecekdir.İşte bu yüzden güncel sistem kullanın diyoruz.

Aynen doğru söylüyorsunuz. Java ile ilgili de olabilir ama ekranda bir uyarı çıkıyor sanırım sistemden gelen birşey olduğunu sanıp basıyorlar ve haliyle tarayıcı bilgileri uçacaktır.

oxydes

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
490
5
100
GN-z11
Barış Can'ı bilirsin. LOL'cü bir YouTuber. Geçen anlatıyordu. Mailleri gezerken bi mail geldi linke tıkladım dedi 15dk sonra hesapında Bitcoin satış yayını açılmış. Bu olay neredeyse bütün youtuberlerde olmuş bişey.

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=LTBnhEQRMzI"]bknz[/ame]

bu videoda youtuberların neden hacklendiği anlatılıyor, izle lütfen. csWozu

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
0day açığı yok.. Veya inanılmaz gizliyorlar ama zannetmiyorum. Böyle bir zaafiyet olsa üfürükten youtube kanalları için değil, çok daha ciddi işler için kullanırlardı.

"E neden herkes öyle diyor?"

"Ben gerizekalı gibi adamların gönderdiği programı indirdim, hiç kontrol etmeden çift tıkladım" demek gururlarına dokunuyordur da ondan.

AY746

Üye
28 Nis 2020
70
0
Sana aradığın cevabı veriyorum. Programın adı: blackeye.sh

Hemen şifre bekleme, adam emailine bakınca senin attığın ANONİM e maili görecek ve onu bir sayfaya yönlendirecek. Klasik giriş sayfasının kopyası. Bilgileri girince sana bilgiler gelecek.

Eğer belirli bir ücret karşılığında kanalı geri vereceksen;

HEMEN hesabın şifresini değiştir.

Adamın hesabına bağlı olan CİHAZLARININ BAĞLANTILARINI KES!

Ve e mail hesabı aç, Adama iban ya da bir şey gönder.

Kabul ederse parayı aldığında ne yapacağın sana kalmış.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Sana aradığın cevabı veriyorum. Programın adı: blackeye.sh

Hemen şifre bekleme, adam emailine bakınca senin attığın ANONİM e maili görecek ve onu bir sayfaya yönlendirecek. Klasik giriş sayfasının kopyası. Bilgileri girince sana bilgiler gelecek.

Eğer belirli bir ücret karşılığında kanalı geri vereceksen;

HEMEN hesabın şifresini değiştir.

Adamın hesabına bağlı olan CİHAZLARININ BAĞLANTILARINI KES!

Ve e mail hesabı aç, Adama iban ya da bir şey gönder.

Kabul ederse parayı aldığında ne yapacağın sana kalmış.

Bu anam babam phishing yahu... Adam kendi elleriyle şifresini girmezse gelmez :D

AY746

Üye
28 Nis 2020
70
0
madem bat virüsünün dosyası hesap makinesinde hata verecek kadar yüksek, anlat bakalım?

Ve elbette kendi eliyle girecek? Eğer daha iyi bir scriptin varsa lütfen söyle.

Moderatör tarafında düzenlendi:

csWozu

Üye
16 Eki 2020
57
0
Herkesin cevapı için teşekkürler. Bi sorum daha var. Bc Vc geçerken VidyoFoni diye bi siteye girdim Telefon Numarası tespit edilemedi 4G falan dedi. Telefon numarama abonelik yaparmı? Yardım edin lütfen

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
merhaba

telefonun abone olursa sana operatöründen mesaj gelir şu şu servise abone oldunuz diye veya uygulama üzerinden aktif aboneliğini kontrol edebilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.