s1mple'ın Valorant hesabı banlandı!

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya

GyUig8.gif

Herkese merhaba Türk Hack Team Ailesi, bu konuda son zamanların popüler oyunu olan Valorant'ın s1mple adlı profesyonel oyununcunun hesabını banlamasından ve bunun nedeninden bahsedeceğiz.

512096-s1mple-in-valorant-hesabi-banlandi-60649e6a13124.png

Oleksandr “s1mple” Kostyliev ismi Counter-Strike: Global Offensive sahnesini takip eden hemen hemen herkesin aşina olduğu bir isim. Natus Vincere’in efsaneleşmiş oyuncusu, özellikle de onu meşhur AWP yetenekleriyle çok fazla kişi tarafından tanınıyor.

Son zamanlarda henüz daha yeni olan ve çokça CS:GO’nun yeni rakibi olarak görülen Valorant oynayan oyuncu çok kısa müddette Immortal derecesine ulaşmayı başardı. Ancak s1mple, Immortal derecesine ulaştıktan kısa bir müddet sonra Riot tarafınca banlandı. Oyuncu haberi Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştı.

Ekran-goruntusu-2021-05-12w-133910.png

“İsmimi bilhassa göstermiyorum, Immortal derecesine çıkmıştım. Sonra bir gün bir uyandım dereceli maçlardan banlanmışım. Haha.”

Banlandığını söyleyerek Valorannt’ın resmi hesabını etiketleyen ustalaşmış oyuncu, devam eden paylaşımlarında Riot destek kadrosuna hile kullanmadığını da ekledi söyledi. Oyuncunun neden banlanmış olduğu bilinmemekle beraber bir Riot geliştiricisi kısa sürede s1mple’a ulaşarak oyun içi bilgilerini istedi ve banın test edilerek kaldırılması konusunda profesyonel oyuncuya yardımcı oldu. Ancak şu an için genel kanı, s1mple’ın diğer oyuncular göre çok daha iyi oynadığı için çok sayıda oyuncu tarafından report edilmiş olmasından dolayı oyun tarafından otomatik olarak olumsuz düşnülerek banlanmış olacağı yönünde.

Sizce bu durum ne kadar doğru? Bir oyunun report sayısına bakılarak banlamış olması normal bir durum mudur?

Aynı şekilde s1mple de böyle düşünüyor olmalı.

Peki ya siz bu banlanmanın neden olduğunu düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar konumuz bu kadardı. Hepinize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

//Konu spin olarak hazırlanmıştır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.