Sadece Python Kodu İle Mobil Yazılımı?

LordSUCCESS

Uzman üye
17 Eyl 2023
1,349
624
Merhaba THT Ailesi, Ben pythonda mesajlaşma programı yaptım bir client bilgisayar bir client ise mobil olucak mobile derleme kütüphanesi vs varmı?

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
mesajlaşma kısmı için sadece socket kullandığını her hangi bir windows veya linux apisi kullanmadığını varsayarak javascript ile bir arayüz yazarsan daha hızlı sonuç alırsın. düşündüğün şekilde bir derleme yok :)

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python
Hayır zaten bilgisayar bilimleri öğrencisiyim.
malesef dünya senin egonun etrafında dönmüyor ve insanların terimleri yorumlaması değişiklik gösterebilir.
doğrular ego değildir.

ayrıca bir youtube videosu atarak konuyu derineştiren sensin.

Ben sana arkadaşın sormak istediğini söyleyeyim.

Tkinter kullanarak bir grafik arayüzü yaptım. Bunu mobil'e nasıl derlerim?
Şimdi yazdıklarımı tekrar oku.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
877
Sorun ne arkadaşlar?
Kendi aranızda seviyeli şekilde tartismanizi tavsiye ediyorum.

Sizin yüzünüzden konuyu unuttum.
Konuyu unutmanın sebebi biz değiliz.
arkadaş python'daki kodunu androidte çalıştırmak istiyor yani bir compiler/converter arıyor, yukarıdaki arkadaş ise bir yanlış anlaşılmadan dolayı konuyu uzattı hepsi bu kadar.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
877
Boşver daha güzel farklı yorumlar getirmek bir konuya
olay biraz şuna döndü :ROFLMAO:

gece gece biraz kafam dağınık oluyor kusura bakmayın ama yinede bir yorumlayıcı tam olmasada bir compiler gibi çalışmaz mı?
yani ben böyle bir yorum getiriyorum çoğu kişi ilkte hayır diyor fakat gibi sözcüğüne biraz daha bastırırsa aslında olabilir diyor :)

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
2,005
Dinlenmede.
Konu sahibine pek faydanız dokunmamış ama kendi aranızda inatlaşıp diyalog sürdürmeniz ikinizinde bir birinizi ciddiye aldığınizın göstergesi.

Sizin diyalogunuza dahil olmayıp konuya bir göz atayım.

@LordSUCCESS sana basit bir çözüm sunuyorum.

Gerekli bilgin olması gereken.
1,JavaScript + 2,(webview=setWebViewString("" + text);
})

WebView
HTML:
<script src="jquery-1.9.0.min.js"></script>
<script src="skulpt.min.js"></script>
<script src="skulpt-stdlib.js"></script>
<script>
  function builtinRead(x) {
    if (Sk.builtinFiles === undefined || Sk.builtinFiles["files"][x] === undefined)
    throw "File not found: '" + x + "'";
    return Sk.builtinFiles["files"][x];
  }

function outf(text) {
    window.App.setWebViewString("" + text);
  }

var prog = window.App.getWebViewString();
  Sk.configure({output:outf, read:builtinRead});
  Sk.importMainWithBody("<stdin>", false, prog, true);
</script>

Python
Python:
import math
cateto1 = input("Valor de un cateto: ")
cateto2 = input("Valor del otro cateto: ")
hipotenusa = math.sqrt(math.pow(int(cateto1),2) + math.pow(int(cateto2),2))
print(hipotenusa)

Bu basit bir metot kısaca fikir vermesi için.
Webview ve Web+ ile biz python simülasyon entegrasyon oluşturup web üzerinden py.enjection yöntemi ile kendimize metot oluşturmak.
Bu örnek bir benzeride sunucu üzerinden çalıştırmak olabilir.

Kısadan hisse elindeki kod yapısını bilmediğim için bu kadar yardımcı olabiliyorum fakat kütüphane istemişin buyur kardeşim.

Eğer bu tarz projeler ile çalışıyorsan
Bu konuya yaz daha hızlı sorunun ile ilgili çözüm bulman için.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.