Çözüldü sağ tık yapınca hata veriyor hatayı kapatınca windows gezgini duruyor

disparaa

Üye
29 Eki 2018
208
5
depthsofhell
selamlar. bugün birkaç uygulama (hoi4 ve risk) yükledim. ardından bir dosya yaratacaktım. sağ tık yaptım. sonrasında "This application has requested the runtime to terminate it in an unusual way" hatası verdi. bu hatayı ilk başta riski açarken verdi diye hatırlıyorum.

sonrasında hata ekranını kapatayım dedim ve windows gezgini durduruldu diyor. hatada yazının üzerinde boşluk var. ekran alıntısı alamıyorum. tekrar açtıktan sonra riski ve hoi4 ü kaldırdım. ancak düzelmedi.

yardım ederseniz sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
164
System32'ye müdahale etmiş gibi gözüküyor kurduğunuz proğram en mantıklı önerimiz temiz bir format olacaktır. Yoksa sorunun kaynağına inmek hem can sıkıcı olacaktır hem de kesin sonuca götürmeyecektir. Format atılmalı bir an önce.

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
ĸaraтay creaтιve;9115155' Alıntı:
System32'ye müdahale etmiş gibi gözüküyor kurduğunuz proğram en mantıklı önerimiz temiz bir format olacaktır. Yoksa sorunun kaynağına inmek hem can sıkıcı olacaktır hem de kesin sonuca götürmeyecektir. Format atılmalı bir an önce.

Hocam gözünüzü sevim hepiniz aynısınız direk format diyorsunuz.
Belki kolay birşey belki takır takır çözülcek bir sorun.
He sorun oldumu hemen format.
Sonra diskimiz rahemtli olsun format ata ata.

Şimdi senin sorununa gelecek olursak.
Cmd'yi yönetici olarak aç ve "sfc /scannow" yaz entera bas.
Belki işe yarayabilir.

disparaa

Üye
29 Eki 2018
208
5
depthsofhell
ĸaraтay creaтιve;9115155' Alıntı:

arkadasın dedigi gibi hemen format hiçbir anlam ifade etmez dün silmeden önce bir dosya daha yüklemiştim sistemi oraya geri yükledim ve sorun halloldu. teşekkürler.

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,578
1,405
Black Sheep
Basit bir google aramasıyla çıkıyor.

[ame="https://m.youtube.com/watch?v=rY8yFstNCUQ"]https://m.youtube.com/watch?v=rY8yFstNCUQ[/ame]

Ayrıca:

Yöntem 1: Microsoft Visual C++ kaldırıp tekrar yüklemenizi tercih ederiz.
Başlat tuşuna sağ tıklayınız ve ayarları açınız. Uygulamalar ve Özellikler'i açın. Örneğin, Windows 10'da, Başlat'ı seçin ve arama çubuğunda Uygulamalar ve Özellikler yazın
Microsoft Visual C++ programlarının hepsini seçip Kaldır'a tıklayın.
Hiç bir sürümü bırakmayınız. Bilgisayarı başlatıp kontrol ediniz.
Ardından aşağıdaki makaleden faydalanarak son sadece sürümü indiriniz. En son sürüm önceki sürümleride kapsadığından tekrar önceki sürümleri indirmeye çalışmanıza gerek yoktur.
En son desteklenen Visual C++ indirmeleri
Yöntem 2: Ardından temiz önyükleme gerçekleştiriniz ve probleme 3. parti bir programın sebep olup olmadığını kontrol ediniz. Temiz önyüklemeden sonra "Temiz önyükleme gerçekleştirdikten sonra sorunun nedenini belirleme" ve "Temiz önyükleme sorun giderme işleminden sonra bilgisayarı normal başlayacak şekilde sıfırlama" adımlarını uyguladığınızdan emin olunuz.
Windows'ta temiz önyükleme gerçekleştirme

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.