Sağlığı %13 kalan Harddisk

Serhazin

Yeni üye
25 Şub 2016
4
0
İzmir
Yaklaşık 3 aydır bilgisayar çok fazla yavaşladı. 3 Aydan öncesinde Harddisk uyarısı geliyordu ben onu kapatıp Harddisk sağlığını görüntüleme programlardan baktığımda %13 kaldığını gördüm. Bilgisayarı bu denli yavaşlamasının sebebi Harddisk olabilir mi ? İnternette araştırma yaptığımda bir sonuca ulaşamadım. Teşekkür ederim şimdiden
Bu arada laptop emektar 6. Yılımız ama son 3-4 ayda bu kadar yavaşladığı için soruyorum.

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Yaklaşık 3 aydır bilgisayar çok fazla yavaşladı. 3 Aydan öncesinde Harddisk uyarısı geliyordu ben onu kapatıp Harddisk sağlığını görüntüleme programlardan baktığımda %13 kaldığını gördüm. Bilgisayarı bu denli yavaşlamasının sebebi Harddisk olabilir mi ? İnternette araştırma yaptığımda bir sonuca ulaşamadım. Teşekkür ederim şimdiden
Bu arada laptop emektar 6. Yılımız ama son 3-4 ayda bu kadar yavaşladığı için soruyorum.

Merhaba değerli üyemiz, bilgisayarınıza hiç bakım onarım programı kurup gereksiz dosyaları silmek için tarama yaptınız mı veya bilgisayarınızda anti virüs programı var mı?

Eğer bakım onarım programı ile taratmamış ve antivirüs programınız yok ise bakım onarım için : Advanced systemcare

Antivirüs için : Eset not32, Gridinsoft anti-malware ve spyhunter programları ile bilgisayarınızı taratmanızı öneririm.

Ya da disk temizliği yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Serhazin

Yeni üye
25 Şub 2016
4
0
İzmir
3 farklı antivirüs programıyla tarama yaptım. Tabi aralarında sistemi en az yoranıda bulabilmek adına ama bir sorun çıkmadı dün antivirüs programını kaldırdım yenisini yüklemedim anlayacağınız. Onarım programı olarak Cclenear kurdum eğer bahsettiğiniz buysa düzenli olarak temizleme yapıyorum.

Önermiş olduğunuz systemcare programını deneyeceğim umarım sorunumu çözer

Son düzenleme:

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World
3 farklı antivirüs programıyla tarama yaptım. Tabi aralarında sistemi en az yoranıda bulabilmek adına ama bir sorun çıkmadı dün antivirüs programını kaldırdım yenisini yüklemedim anlayacağınız. Onarım programı olarak Cclenear kurdum eğer bahsettiğiniz buysa düzenli olarak temizleme yapıyorum.

Önermiş olduğunuz systemcare programını deneyeceğim umarım sorunumu çözer

Merhaba Değerli Üyemiz,

Aşağıda ki program sisteminizi FuLL olarak düzeltecek ve en iyi hale getirecektir.

https://www.turkhackteam.org/program-bolumu/1670794-advanced-systemcare-11-2-pro-key-axpa-tht-stajyer-asistan-kulubu.html

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Diskiniz ömrünün sonlarına gelmiş anlaşılan. Her sabit disk için biçilen bir verimlilik süresi vardır. Bu verimlilik süresi genelde 2 yıl ile sınırlıdır ve 2 yıl tamamlandığında diskinizin verimliliği kademe kademe azalır. Aslında son 3-4 aydır yavaşlamasının sebebini de bu olarak tanımlayabiliriz. Eğer ki diskiniz 7200RPM değerine sahip bir disk ise, yavaşlamasının sebebi bu olabilir. Çünkü verimlilik azaldığı zaman RPM değerinin de bir önemi kalmamakta ve işletim sistemi bu nedenle verileri çok daha yavaş okumaktadır.

Bu sebeple sisteminize yeni bir sabit disk alabilir, veya daha iyisi bir SSD alabilirsiniz. Katı hal sürücüleri, mekanik bir aksam barındırmadığı için hem daha stabil, daha hızlı ve daha uzun ömürlü olmaktadırlar.

İyi forumlar...

Erenester

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
355
0
20
Dünya
Dİskinin dolduğunu söylüyor... Bilgisayarının yavaşlamasının sebebi başlangıçta açılan pogramlardır bunları kapama için görev yöneticisi>başlangıç kısmından hallaedebilkisin

Serhazin

Yeni üye
25 Şub 2016
4
0
İzmir
Öncelikle hepinize teşekkür ederim.Söylediğiniz bütün yöntemleri denedim şuan biraz daha iyi ama benim bu harddiski değiştirmem şart gibi. Şimdi ssd ve harddisk arasındaki farkı öğrenirsem gidip almak kalacak sadece bana. Bu arada advanced system care programı gerçekten bir çok konuda işe yarar tavsiye ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.