sahte evrak ile dolandırıldım

Metebzn

Yeni üye
11 Eyl 2019
8
0
Merhaba Tht
Arkadaşlar şimdi abime kitap karşılığı Bi kağıt imzalatıyorlar ve kitabın fiyatı 800 TL kısaca dolandırıcılar hukiki bişey yaptıkları yok fakat 2 defadır eve bir çocuk gönderip icraya verildiniz avukatı arayın diye bir kağıt bırakıyorlar. 2 dir de biz abimle çocuğa denk gelemiyoruz gelsek kırıcaz Her neyse avukatı arıyoruz konum at paranı getircem adam bize küfür ediyor siize sorum bu dolandırma işleri bu kadar kolay nasıl oldu niye yakalanmıyorlar sizden acil görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum numarasından bilgilerine ulaşabilirmiyiz suç duyurusu için acil desteklerinizi bekliyoruz

cashless

Üye
20 Nis 2020
217
3
İzmir
Cevap: Dolandırıldım

Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi'nden sorgulama yapmak için;

- 11842 Bilinmeyen Numaralar servisimizi arayabilir,

- "KIM" yazıp boşluk bırakıp 10 haneli GSM numarası' nı yazarak 7048' e sms gönderebilirsiniz.

* 11842 yoluyla dilerseniz isim - soyad bilgilerinden dilerseniz telefon numarasından sorgulama yapabilirsiniz. 7048' den sms yoluyla ise sadece GSM numarasının kimin adına kayıtlı olduğu sorgulanabilir.

Kaynak: https://www.vodafone.com.tr/yardim/...numara-gizleme-ve-bilinmeyen-numaralar/39/292

https://www.sabah.com.tr/yasam/2020...a-islemleri-isimden-ve-numaradan-sorgulama-k1

Derhago1

Üye
29 Nis 2019
232
1
37
Merhaba Tht
Arkadaşlar şimdi abime kitap karşılığı Bi kağıt imzalatıyorlar ve kitabın fiyatı 800 TL kısaca dolandırıcılar hukiki bişey yaptıkları yok fakat 2 defadır eve bir çocuk gönderip icraya verildiniz avukatı arayın diye bir kağıt bırakıyorlar. 2 dir de biz abimle çocuğa denk gelemiyoruz gelsek kırıcaz Her neyse avukatı arıyoruz konum at paranı getircem adam bize küfür ediyor siize sorum bu dolandırma işleri bu kadar kolay nasıl oldu niye yakalanmıyorlar sizden acil görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum numarasından bilgilerine ulaşabilirmiyiz suç duyurusu için acil desteklerinizi bekliyoruz

Siber ihbar bölümünden kanıtlarınız ile birlikte başvuru yaptınız mı gerekeni yapılır

-Saygılar-

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.