Sahte Resim & Video Nasıl Anlaşılır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
Konu amacı belli. Aşırı bi merak söz konusu oldugu icin actım. Netten az araştırdım fakat saglıklı ve mantıklı bilgiler yazan yok. Her agzından bir ses ve her sesin altından tahrik edici cümleler kurulmus. Lütfen bilen birisi mantıklı bi açıklama yapsın. Tam olarak nasıl inceleniyor. Kusursuz bir montaj varmıdır yokmudur.

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
Mirbey ne demek istedigini tam olarak anlamadım.
ßenim anlatmak istedigim, örnegin yapmacık bir video ile mahkemede delil olarak kullanacaksın. Onu inceliyorlar hani montaj varmı yokmu diye, işte olup olmadıgı nasıl anlaşılıyor. Resim icinde aynı şeyi söylüyorum.

emo_57

Uzman üye
18 May 2010
1,380
0
Video'da fotoğrafa göre daha belirgindir. Pixeller bozuk ve arada bir fark edilmiycek kadar ufak donukluklar olur. Fotoğrafta ise mesela benim bir resmim ile senin resim birleştirilmiş diyelim. O tam benimle senin resmimin birlestiği yere doğru fotoğraf yaklaştırılırsa fotoğraftaki netlik bozulur ve videodaki gibi pixellerde bozukluklar ortaya cıkar.

By New Hacker

Kıdemli Üye
21 Eki 2009
3,441
0
Damla Sakızlı Klavyem
Her resmin ve videonun belli bir pixel akış frekansı vardır. Kontrastı, rengi. Oynama yapılan resim ve videoda bu değerler renkleri gösteren grafiklerde çok tutardız gözükürler. Bazı resimler uzman gözlerce hemen fark edilir. Ancak ince çalışılmış ve üzerine filtre uygulanan resimler de vardır. Gerçekten çok emek isteyen bir şlem gerektirir ve size istenen her şeyi kanıtlayan belgeler sunulabilir. Bu gerçekten çok profesyonelce yapılan bir işlemdir ve haftalarca profesyonel emeği ister. Dediğim gibi oynama yapılan resimlerde pixel düzeni, ve pixel kalitesi bozulur. Bunu anlamak mümkündür, fakat deneyimli ve uzman gözler gerektirir. Programları da olmalıdır biryerlerde mutlaka.

McBeddua

Üye
1 Kas 2010
88
0
Şimdi mesela uzman birisi Hic kimsenin fark edemeyecegi bir Video montajlayabilirmi yada ßir resim yapabilirmi. Aşırı bi merak sarmıs beni Öğrenemezsem rahat edemicem.

bozkurt97

Katılımcı Üye
8 Kas 2010
426
0
Mirbey ne demek istedigini tam olarak anlamadım.
ßenim anlatmak istedigim, örnegin yapmacık bir video ile mahkemede delil olarak kullanacaksın. Onu inceliyorlar hani montaj varmı yokmu diye, işte olup olmadıgı nasıl anlaşılıyor. Resim icinde aynı şeyi söylüyorum.
Eğer sahte video varsa o linkte;
seni bir yere yönlendirir ve genellikle indirme yapar.Yada sana cookie atar.Cookie'yi de küçümseme.Bazı cookie'ler şifreleri ile çalabilir.Bunu da farkedersin.Onun dışında sorun olmaz..

SiBERBORDO

Katılımcı Üye
15 May 2011
356
2
kâlû beladan
hiçbirşeyin sahtesi kusursuz değildir.ve de hepsinde ufak da olsa açıklar bulunur.orda mahkeme filan demişin eğr öyle bi durum varsa delilleri inceletmeye göndersinler adli tıpta herşey çıkıyo benim bildiğim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.