Şaka Virüsü (.vbs)

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Merhabalar, arşivime girerken gözüme çarptı daha önceden kaydetmiş olduğum bir şaka virüsü.
Sizinle de paylaşmak istedim. :)

"Virüsü metin belgesine yapıştırıp, .vbs olarak kaydedin. örn; exelans.vbs"

Virüs kodları;

Kod:
CreateObject ("SAPI.SpVoice").Speak "Hello. My name is CrazyExelans. You've been hacked by me."

X = MsgBox ( "CrazyExelans Bilgisayarınızda bazı değişiklikler yapmak istiyor onaylıyormusun ? ", 4 + 64 , "WİNDOWS ")  

CreateObject("SAPI.SpVoice" ). Speak"So you think you can stop me? hahaha what a pity! "

X = MsgBox  ( "CrazyExelans Tarafından Sisteme Olan Erişiminiz Engellendi  !  " , 0 + 16 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Güvenlik Duvarınız Devre Dışı Bırakıldı. " , 0 + 16 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Administratör Yetkileri Sıfırlandı. " , 0 + 48 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Yeni Kontrol Sahibi : CrazyExelans" , 0 + 64 , "WINDOWS ")

CreateObject ("SAPI.SpVoice" ).Speak" Your computer has been hacked by CrazyExelans. I'll open your the cd room so you must be clean there hahaha "

Set oWMP = CreateObject("WMPlayer.OCX.7")
Set colCDROMs = oWMP.cdromCollection
if colCDROMs.Count >=1 then
do
For i=0 to colCDROMs.COunt -1
colCDROMs.Item(i).Eject
Next ' cdrom
colCDROMs.Item(i).Eject
Next ' cdrom
loop
End If

X = MsgBox  ( "Tüm Dosyalarınız Siliniyor Onaylıyormusunuz ? " , 4 + 48 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Erişim Engellendi. " , 0 + 16 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Tüm Dosyalarınız Silindi ! " , 0 + 64 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Bilgisayar Hacker Tarafından 30 Saniye Sonra Kapanacaktır. " , 0 + 48 , "WINDOWS ")

UYARI & NOTLAR:

--> Benim bilgisayarım "ingilizce" paket olarak kurulduğu için "bilgisayarı konuşturma kodlarını" (.Speak'tan sonra olan yerler) ingilizce olarak kaydetmişim. Siz değiştirip Türkçe'ye çevirin. Onun dışında öbür yazıları da kendinizce değiştirin.

--> CD Room'unuz bozuk ise virüsü kaydettikten sonra tıklamanızı önermiyorum çünkü dosyaya tıklayınca CD Room'unuz da durmadan açılacaktır.

--> Virüsün herhangi bir zararı yoktur, sadece eğlence amaçlı arkadaşlarınıza karşı kullanabilirsiniz. Ayrıca kodlamalar bana ait değildir.

Virüsü açtıktan sonra ekrana çıkan windows bildiriler de ektedir;

lnCvM.jpg

Son düzenleme:

S0ftware

Katılımcı Üye
18 Nis 2019
262
0
Belarus
hocam emeginize saglik bide bi sorum olacak. bildirimdeki simgeleri kendimiz degistirebiliyomuyuz bide baska virusler varmi boyle bildiginiz bana cok lazim oluyorda :sırıtan

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
hocam emeginize saglik bide bi sorum olacak. bildirimdeki simgeleri kendimiz degistirebiliyomuyuz bide baska virusler varmi boyle bildiginiz bana cok lazim oluyorda :sırıtan

Tabii ki değiştirebiliyorsunuz. Sayı kodlarının yerlerini değiştirerek bunu yapabilirsiniz. Başka virüs konusunda ise evet birçok virüs varmış fakat onları paylaşmamak taraftarıyım çünkü bunlar şakadan ziyade ciddi virüsler imiş yanlışlıkla basarsanız falan o riske değmez bence :) :)

zehexi1

Yeni üye
9 Eki 2019
18
0
Bunu Biliyorum Gerçekten Güzel Ve Delirtiçidir Ama Bunun Sesli Şekli Vardı Onu Neden Yapmadınız.:cool

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE TürkH4ckTeam Ailesine selam Olsun |
| Hacked By TürkH4ckTeam |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Bunu Biliyorum Gerçekten Güzel Ve Delirtiçidir Ama Bunun Sesli Şekli Vardı Onu Neden Yapmadınız.:cool

| NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE TürkH4ckTeam Ailesine selam Olsun |
| Hacked By TürkH4ckTeam |

Virüs Sesli zaten. Okumadınız galiba. .Speak kodundan sonraki kısımları bilgisayar seslendiriyor.

Bomba gibi denedim cok güzel eyw dostum👍

[Ne mutlu bana işinize yaradıysa, fakat Teşekkür butonunu kullanmayı unutmayalım. :) :)

Güzel eğlenceli ::)

İşinize yaradıysa sevindim, teşekkür butonunu kullanmayı unutmayalım. :):

Toxic Spider

Yeni üye
16 Eki 2019
15
0
Merhabalar, arşivime girerken gözüme çarptı daha önceden kaydetmiş olduğum bir şaka virüsü.
Sizinle de paylaşmak istedim. :)

"Virüsü metin belgesine yapıştırıp, .vbs olarak kaydedin. örn; exelans.vbs"

Virüs kodları;

Kod:
CreateObject ("SAPI.SpVoice").Speak "Hello. My name is CrazyExelans. You've been hacked by me."

X = MsgBox ( "CrazyExelans Bilgisayarınızda bazı değişiklikler yapmak istiyor onaylıyormusun ? ", 4 + 64 , "WİNDOWS ")  

CreateObject("SAPI.SpVoice" ). Speak"So you think you can stop me? hahaha what a pity! "

X = MsgBox  ( "CrazyExelans Tarafından Sisteme Olan Erişiminiz Engellendi  !  " , 0 + 16 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Güvenlik Duvarınız Devre Dışı Bırakıldı. " , 0 + 16 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Administratör Yetkileri Sıfırlandı. " , 0 + 48 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Yeni Kontrol Sahibi : CrazyExelans" , 0 + 64 , "WINDOWS ")

CreateObject ("SAPI.SpVoice" ).Speak" Your computer has been hacked by CrazyExelans. I'll open your the cd room so you must be clean there hahaha "

Set oWMP = CreateObject("WMPlayer.OCX.7")
Set colCDROMs = oWMP.cdromCollection
if colCDROMs.Count >=1 then
do
colCDROMs.Item(i).Eject
Next ' cdrom
colCDROMs.Item(i).Eject
Next ' cdrom
loop
End If

X = MsgBox  ( "Tüm Dosyalarınız Siliniyor Onaylıyormusunuz ? " , 4 + 48 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Erişim Engellendi. " , 0 + 16 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Tüm Dosyalarınız Silindi ! " , 0 + 64 , "WINDOWS ")
X = MsgBox  ( "Bilgisayar Hacker Tarafından 30 Saniye Sonra Kapanacaktır. " , 0 + 48 , "WINDOWS ")

UYARI & NOTLAR:

--> Benim bilgisayarım "ingilizce" paket olarak kurulduğu için "bilgisayarı konuşturma kodlarını" (.Speak'tan sonra olan yerler) ingilizce olarak kaydetmişim. Siz değiştirip Türkçe'ye çevirin. Onun dışında öbür yazıları da kendinizce değiştirin.

--> CD Room'unuz bozuk ise virüsü kaydettikten sonra tıklamanızı önermiyorum çünkü dosyaya tıklayınca CD Room'unuz da durmadan açılacaktır.

--> Virüsün herhangi bir zararı yoktur, sadece eğlence amaçlı arkadaşlarınıza karşı kullanabilirsiniz. Ayrıca kodlamalar bana ait değildir.

Virüsü açtıktan sonra ekrana çıkan windows bildiriler de ektedir;

lnCvM.jpg

bu kodları tam olarak nasıl kullancaktık mesela .bat uzantılı kaydedip gönderiyorduk karşıya cd rom diyince kafam karıştı bi

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
bu kodları tam olarak nasıl kullancaktık mesela .bat uzantılı kaydedip gönderiyorduk karşıya cd rom diyince kafam karıştı bi

Verdiğim kodtaki düzenlenecek olan yerleri kendinizce değiştirin önce. (metin belgesinde veyahut notepad ile farketmez.)
Ardından dosyayı "Farklı kaydet" diyerek isminin sonuna .bat uzantısını ekleyerek kaydedin. (örneğin; spider.bat)
Virüsü oluşturmuş oluyosunuz zaten bu şekilde. CD Room'dan kastım şu; yani eğer sizin veya şakalamak istediğiniz arkadaşınızın CD Room'u "bozuk ise" yapmanızı tavsiye etmem onun dışında bir sorun olmaz.

Toxic Spider

Yeni üye
16 Eki 2019
15
0
Verdiğim kodtaki düzenlenecek olan yerleri kendinizce değiştirin önce. (metin belgesinde veyahut notepad ile farketmez.)
Ardından dosyayı "Farklı kaydet" diyerek isminin sonuna .bat uzantısını ekleyerek kaydedin. (örneğin; spider.bat)
Virüsü oluşturmuş oluyosunuz zaten bu şekilde. CD Room'dan kastım şu; yani eğer sizin veya şakalamak istediğiniz arkadaşınızın CD Room'u "bozuk ise" yapmanızı tavsiye etmem onun dışında bir sorun olmaz.

Sağolasın halletim düzenledim bunu arkadaşım whatsapp web üzerinden pc de whatsappta iken whatsaptan dosya olarak göndersem olur mu ?

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Sağolasın halletim düzenledim bunu arkadaşım whatsapp web üzerinden pc de whatsappta iken whatsaptan dosya olarak göndersem olur mu ?

Dosyaya "Emülatör'den tıklamadığı sürece" yani Windows üzerinden tıkladığı sürece sorun çıkmaz, açılır yani. Eğer emülatör üzerinden tıklarsa android destekli olmadığından büyük ihtimalle açılmaz bile.

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,388
51
Evet duymuştum ama kaldırılan bir youtube kanalının kaldırılan bir videosundaki text i aynen paylaşman sanki biraz alıntıya girmiş keşke anlatımı biraz değiştirseydin..

Ama video kaldırıldığından birşey söyleyemiyorum..

Eline sağlık

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Evet duymuştum ama kaldırılan bir youtube kanalının kaldırılan bir videosundaki text i aynen paylaşman sanki biraz alıntıya girmiş keşke anlatımı biraz değiştirseydin..

Ama video kaldırıldığından birşey söyleyemiyorum..

Eline sağlık

Bilmiyorum eğer okumanız var ise veya okumuşsanız gerçekten yazdıklarımı; virüsün benim tarafımdan kodlanmadığını, arşivimde bulunduğu için paylaşmak istediğimi belirtmişim zaten. Virüsü herhangi bir youtube kanalından 'almadığıma' da eminim fakat başka yerden RAR halinda almıştım diye hatırlıyorum. Dolayısıyla belirttiğin yerden "anlatımı çalmış olmam" da namümkün birşey. Virüsün kodları bana ait değil fakat konuyu kendim hazırlayıp paylaştım herhangi bir yerden aynı yazıları tutup da buraya yapıştırmadığımı da belirtmek isterim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.