Saldırı ve Savunma için hangi dilden devam etmeliyim ?

Swap42

Üye
8 Tem 2020
64
0
Merhaba arkadaşlar şuanda kendimi Python dilinde geliştirmeye devam ediyorum bundan sonra nasıl devam etmem gerek,neleri kullanmam gerek,onu bilmek istiyorum.
Not:Kendimi savunma ve saldırı konusunda geliştirmek istiyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Cevap: Nerden devam etmeliyim?

saldırı alanında gelişmek için ufaktan linux kullanmaya başlayıp web açıklarını öğrenmeye başlayabilirsin

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Cevap: Nerden devam etmeliyim?

Forumumuzda birçok kategori mevcut sen zaten sorunun cevabını vermişsin
Kategorilere bir bak kendine uygun olan kategoriyi seç orada zaten aradığın herşeyi bulacaksın

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,646
1,001
Acaba python ile saldırı ve savunmayı nasıl ilişkilendirdin, saldırı ve savunmadan kastın ne, çünkü hep aynı sorular dönüyor anlam veremiyorum. Sizlere hacker olmak için programlama dili öğrenin diyorlar sonra böyle kafanız karışıyor. Yanlış anlamayın sadece merakımdan soruyorum, kişisel bir itham yok ortada. Aslında önce ilgi duyduğunuz alanlarda zafiyetlere bir baksanız, biraz kurcalasanız neye ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız. Mesela adam web hack için python öğrenmeliyim diyor, yani bundan kasıt ne mesela sorunun ucu çok açık nereye çekersen oraya gidiyor.

Swap42

Üye
8 Tem 2020
64
0
Acaba python ile saldırı ve savunmayı nasıl ilişkilendirdin, saldırı ve savunmadan kastın ne, çünkü hep aynı sorular dönüyor anlam veremiyorum. Sizlere hacker olmak için programlama dili öğrenin diyorlar sonra böyle kafanız karışıyor. Yanlış anlamayın sadece merakımdan soruyorum, kişisel bir itham yok ortada. Aslında önce ilgi duyduğunuz alanlarda zafiyetlere bir baksanız, biraz kurcalasanız neye ihtiyacınız olduğunu anlayacaksınız. Mesela adam web hack için python öğrenmeliyim diyor, yani bundan kasıt ne mesela sorunun ucu çok açık nereye çekersen oraya gidiyor.

Merhaba öncelikle cevabınız için teşekkür ederim konumda Python ile saldırı yapmak istiyorum hakkında bir şey demedim kendim ufaktan dilleri öğrenmek istedigim için Python dan başladım bunun kararınida burdaki başka konu açanlara verilen cevaplardan aldım bir hatam varsa affola bu konu için cidden çabalıyorum fakat elime nedense fazla bilgi geçmiyor oyuzden burda sizi de biraz rahatsız ediyorum :)
İyi günler.

hacker undispuTed

Yeni üye
16 Ağu 2012
36
0
hocam cumlelerın dogru fakat eksık sebebı su python okuyorum ee saldırı ve savunma ıcın kendımı gelıstırıcem ama hangı bransta ne olarak sen web guvenlık ıcın mı calısmak ıstıyorsun baska konu ıcın mı ornegın sozel okursan ornegın avukat olursun ya da sayısal okursan doktor olursun tamamen attım ama yanı ornegı anla sen ne olmak ıstıyorsun kı pythron egıtımı alıyorsun amac ne yanı ben en kotu korkutucu hacker olucam demenı beklemıyorum yalnıs anlama ama mesela hocam ben bı web sıtesınde guvenlık uzmanı olarak calısmak ıstıyorum ya da hocam ben polıs olucagım ama sıber alanda kendımı gelıstırmek ıstıyorum amacım ıste sıber suclarda calısmak bunun gıbı burda konuyu actın ne guzel ama sana burda bın bır turlu ınsan var hepsı bır sey dıyıcek kımse yalnıs anlamasın sende ugrasıcaksın oku oku ulan ben hala bısey yapamıyorum sıfre kırmak ıstıyorum alttarafı bı rar sıfresı kırıcaz hala okuyoruz dıyceksın yanı sen amac ne ne tur bır hackerlık ıcın cabalıyorsun bunu belırtırsen herkes bence daha bılgılı daha detaylı paylasım yapabılır ornek cevap ?
Hocam ben şuanda bi öneri üzerinde python dili okuyorum Kendimi siber alanda siber savunmada geliştirmek istiyorum amacım herhangi bir websitenin güvenliğini rahatlıkla almak vaya açıklarını kapatmak ayriyeten herhangi bir websitede acık bulmak yoksaacık oluşturmak kendimi website alanında uzman kılmak istiyorum devam etmem gereken diller nedir ... Tam bir hacktivist konuşması I ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba arkadaşlar şuanda kendimi Python dilinde geliştirmeye devam ediyorum bundan sonra nasıl devam etmem gerek,neleri kullanmam gerek,onu bilmek istiyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, saldırı ve savunma adına bir şeyler yapabilmek için linux işletim sistemleri en iyisidir hemen bir tane kurup ya da sanal makine ile açıp öğrenmeye başlayabilirsiniz. Forumumuzda kurulum adına çok konu bulunmaktadır. İyi forumlar.. :mahcup:

Swap42

Üye
8 Tem 2020
64
0
hocam cumlelerın dogru fakat eksık sebebı su python okuyorum ee saldırı ve savunma ıcın kendımı gelıstırıcem ama hangı bransta ne olarak sen web guvenlık ıcın mı calısmak ıstıyorsun baska konu ıcın mı ornegın sozel okursan ornegın avukat olursun ya da sayısal okursan doktor olursun tamamen attım ama yanı ornegı anla sen ne olmak ıstıyorsun kı pythron egıtımı alıyorsun amac ne yanı ben en kotu korkutucu hacker olucam demenı beklemıyorum yalnıs anlama ama mesela hocam ben bı web sıtesınde guvenlık uzmanı olarak calısmak ıstıyorum ya da hocam ben polıs olucagım ama sıber alanda kendımı gelıstırmek ıstıyorum amacım ıste sıber suclarda calısmak bunun gıbı burda konuyu actın ne guzel ama sana burda bın bır turlu ınsan var hepsı bır sey dıyıcek kımse yalnıs anlamasın sende ugrasıcaksın oku oku ulan ben hala bısey yapamıyorum sıfre kırmak ıstıyorum alttarafı bı rar sıfresı kırıcaz hala okuyoruz dıyceksın yanı sen amac ne ne tur bır hackerlık ıcın cabalıyorsun bunu belırtırsen herkes bence daha bılgılı daha detaylı paylasım yapabılır ornek cevap ?
HOCAM BEN SUANDA BI ONERI UZERINDE PYTHON DILI OKUYORUM KENDIMI SIBER ALANDA SIBER SAVUNMADA GELISTIRMEK ISTIYORUM AMACIM HERHANGI BIR WEBSITE NIN GUVENLIGINI RAHATLIKLA ALMAK VEYA ACIKLARINI KAPATMAK AYRETEN HERHANGI BIR WEBSITEDE ACIK BULMAK YOKSA ACIK OLUSTURMAK KENDIMI WEBSITE ALANINDA UZMAN KILMAK ISTIYORUM DEVAM ETMEM GEREKEN DILLER SIZCE NELERDIR... TAM BIR HACKTIVIS KONUSMASI ...

Haklısınız hocam cümlelerim kendimi ifade etme anlamında biraz yetersiz kalıyor.Yakin zamanda üni sınavını tekrar deneyip yazılım okumak istiyorum buyuzdende ufak tan bir dil öğrenmek için Python a giriştim bir arkadaşın önerisiyle kendimi biraz daha python da geliştirip kod yazarak kendime özgü programlar oluşturmak istiyorum ilk başta fakat savunma ve saldırıyı da hobi olarak yapmak istiyorum.Su anda çoğu kişi linux kur ve başla diyor sanırım onları dinleyip kendimi linux konusunda geliştirmeye calisicam
İyi akşamlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.