Mobil Samsung A9 root atma

15 Mar 2019
128
0
eski telefonum lg ydi ve ona kingroot tan sorunsuz bir şekilde root atmıştım ama yeni telefonum da denediğim de %1 kalıyor sürekli başka uygulama denedim kingo root diye onu ilk telefonuma yükledim fakat açtığım da ve root a bastığımda uygulama çöküyor hiç bi şekilde açamıyorum geri daha sonra yine kingo rootu bilgisayara yükledim usb ile bağlayıp bilgisayardan atmayı denedim ilk başta her şey sorunsuz du ama %70 e falan geldiğinde root failed hatası verdim biraz daha baktım odin le falan oluyor demişler ama bi kısmıda odinle yaparsanız telefonunuz muhtemelen bozulur falan diye yardımcı olabilcek var mı ?

InSpy

Katılımcı Üye
21 Mar 2019
992
2
Merhaba, android sürümü root atmanızı engelliyor olabilir. Odin ile twrp yükleyerek root atabilirsiniz. Video da gösterilenleri uygulayınız.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ygUOQY62qRc[/ame]​

15 Mar 2019
128
0
benim ki pro değil burda pro için demiş ve baya eski bi sıkıntı olur mu ? ve root atma moduna geçirmek için telefonu home tuşuna falan basmak gerekiyor bende o tuş da yok :/

Son düzenleme:
15 Mar 2019
128
0
benim telefonumla ilgili hiçbi video yok ve hepsinde odin le bişeyler atıyoalr onun için de yğkleme moduna almak gerekiyo home tuşum olmadığı için alamıyorum sanırım benim telefonuma root atılmıyor :/

15 Mar 2019
128
0
Dostum Download modu için home tuşuna gerek yok
Download:Ses kısma+Açma kapama(Power)
Recovery:Ses açma+açma kapama (Power)

denedim ama olmadı :/

home tuşu olmadan bilgisayardaki bi uygulamayla download moda alabiliyorum ama hiç bir yerde a9 için pro olmayan normal a9 için root dosyası bulamıyorum :/

edit: şimdi internetten bi kaç forum da ki konuları gördüm kimse root atamamış hiç ben atabildim falan diyen yok :/

Moderatör tarafında düzenlendi:

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
1-)bootloder kilidini aç

2-)Odin programını PC ye indir

3-)uygun twrp dosyasını indir

4-)twrp dosyasını Odin içinden seç

5-) telefonu USB ile PC ye bağla

6-)bittikten sonra telefonu kapat

7-)power tuşu home tuşu ses acma tuşlarına basıili tutun ardından twrp açılır

:cool:önceden indirdiğiniz süperdi 2.72 dosyasını zıp şekilde olması gerekiyor

9-)install seçeneğinden dosyayı yüklendikten sonra reboot seçeneği ile telefonu açın

10-)root checker uygulaması ile root olup olmadığını kontrol edebilirsiniz

15 Mar 2019
128
0
Telefona uygun twrp dosyasini hicbir yerde bulamuyorum. twrp dosyasini ararken hep forumlar cikiyor ordada hep dosyayi veren degil dosyayi arayan insanlar var A9 a root atan kimse yok heralde :/

0NLY4ME

Katılımcı Üye
9 Tem 2019
337
0
UDC Area
Odin ile atın ayrıca yükleme ekranı için home tuşu yoksa ses kısma + güç tuşlarına basın, internette bakıldığında Volume Down + Bixby + Power key (ses kısma + Bixby + güç tuşu) olarak gözüküyor.

13 Ocak 2019
241
1
root$
Samsung galaxy A9

Model no : SM-A920F

Oem kilidini kapat
twrpnin telefon modeline uygun olması gerkemiyor twrp yaz 3.0 veya 2.8i indir
odin pda ile dene
olmazsa rootu şöyle at:CF-Auto-Root
Ama sana uyarım 10 senedir bu ROM-Root işleriyle uğraşıyorum CF Auto yu dikkatli kullan yoksa Oem Lock açılır telefonun brick olur komple gider dosyaların format atmak zorunda kalırsın
CF-Auto_Root u kullanmadan önce gmail hesaplarından çıkış yap senkronizasyonu kapat öyle yap
İyi forumlar

15 Mar 2019
128
0
Telefonunun tam modelini yazar mısın? Ayrıca Kingo root ile bilgisayardan tekrar dene. (Örn: A9600)

deniyorum şuan %73 de kaldı bi kaç dkkadır ilerlemiyor muhtemelen yine root failed dicek

edit: root failed verdi

Oem kilidini kapat
twrpnin telefon modeline uygun olması gerkemiyor twrp yaz 3.0 veya 2.8i indir
odin pda ile dene
olmazsa rootu şöyle at:CF-Auto-Root
Ama sana uyarım 10 senedir bu ROM-Root işleriyle uğraşıyorum CF Auto yu dikkatli kullan yoksa Oem Lock açılır telefonun brick olur komple gider dosyaların format atmak zorunda kalırsın
CF-Auto_Root u kullanmadan önce gmail hesaplarından çıkış yap senkronizasyonu kapat öyle yap
İyi forumlar

daha az riskli bişey yok mu bide ben ayarlardan geliştirici seçeneklerine girdiğim de oem kilit açmanın yanındaki yer beyaz yani kapalı , açık olunca mavi oluyor şimdi o yanındaki düğme kapalı olunca mı oem kilidi kapanmış oluyor yoksa açıkken mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.