Samsung Galaxy S5 den Son bilgiler

Orlion

Uzman üye
18 Ocak 2012
1,755
0
YokGibiBişey
samsung-galaxy-s5-2.jpg

Hepimizin beklediği 2014′ün bombalarından olacağı söylenen samsung galaxy s5 hakkında söylentiler her geçen gün artmakta ben de sizlere bunun son halini iletmeye çalışacağım.

Öncelikle gövdesinin birinin ****l diğerinin plastik olacağı hakkında söylentiler var.

Çıkış tarihi 2014′ün ilk çeyreğinde Ocak ayında çıkacağı bekleniyor.

Son söylentilere göre Samsung, Galaxy S5′te 2.560×1.440 çözünürlüklü AMOLED ekrana yer verebilir.Bu da oldukça kaliteli renkler vereçeğinin anlamıdır. Bu, 5 inç’lik bir ekranda 560 ppi piksel yoğunluğuna denk geliyor. Şu anki en yüksek çözünürlüklü ekran, 471ppi (1080p) ile 4.7 inç’likHTC One‘da bulunuyor.

Korece web sitesi ittoday.co.kr’ye göre Samsung, 64-bit’lik Exynos SoC’yi Galaxy S5′e yetiştirmekte zorlanıyor. phonesreview.co.uk ise Galaxy S5′in aynı iPhone 5S gibi 64-bit’lik bir işlemciyle çalışacağını söylemişti.

64-bit Exynos 5′in 8 çekirdeğinin aynı anda çalışabileceği, birçok görevi aynı anda kontrol edebileceği söyleniyor. Plastik kasalı Galaxy S5′te ise dört çekirdekli Qualcomm işlemci kullanılacağı iddia ediliyor.

Daha önceki bir konumda belirttiğim gibi Samsung göz tarayıcısıyla ilgili bir patent başvurusunda bulunmuştu.Tabii bu özelliğin S5′e yatişip yetişemiyeceğini şuan için bilemiyorum.

S5 için 16 megapiksel bir kamera ve de 4Gb’lık bir ram taşıdığı söyleniyor eğer söylentiler doğru ise piyasada ki ilk 4Gb’lık ram Samsung Galaxy S5 de olacak.

Telefon büyük ihtimalle Android 4.3 veya 4.4 ile gelir.

androidauthority.com’un iddiasına göre Galaxy S5, su ve toz geçirmez bir kasayla gelecek. Kaynağa göre Samsung, cebinin gövdesi için farklı maddeler deniyor.

gottabemobile.com’un raporu, Samsung’un Galaxy S5′te daha kaliteli bir gövde kullanacağı yönünde.

ÖZET:Bana göre Samsung son çıkaracağı telefonda rakiplerinin telefonlarında kullandığı cazip özellikleri tek bir telefonda birleştirmeyi düşündüğü ve bu sayede daha geniş kitleleri hedeflediğini anlıyorum.Eğer Söylentiler doğru ise 2014 yılının başlarında oldukça güzel bir telefon ile karşılaşacağız.

Kaynak:Samsung Galaxy S5 den Son bilgiler | Sinan Ekmekçibaşı's Blog

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.