Sanal fare nasıl kurulur ?

rewecetr

Üye
4 Şub 2019
131
0
Tekirdağ
Başlıkta tam belirtemedim ama olay şu : Herhangi bi programlama dili farketmez hatta direk macro recorder varya fare hareketlerini tekrar ediyor bununla bi macro yaptım diyelim fareyi kullandığı için bilgisyarda başka işlem kullanamıyorum sanal bir fare nasıl yapabilirim başka bi fare olucak basmış şekilde olucak
bende virtual box .. gibi programlarla sanal işletim sistemi kurup onda açsam macroyu onda ayarlasam benim faremi yine kullanırmı yoksa o sanal işletim sisteminin içindeki fareyimi kullanır ?

İşletim sistemim windows 10 bunda kali kurma vardı windows içerisinde xrdp sunucusu başlatıyorsun uzak masaüstü programıyla bağlanıyorsun fare imleci v.b de değişiyor onu kurup dediğim kodu orda çalıştırsam ordaki pc nin imleci hareket eder dimi ? bu pc de etki etmez sonuçta uzak masaüstüyle bağlanıyorum. help me

Moderatör tarafında düzenlendi:

rewecetr

Üye
4 Şub 2019
131
0
Tekirdağ
Yazdığın mesajlardan hiç bir şey anlamadım düzgün bir şekilde anlatır mısın?

Herhangi bi programlama dili farketmez hatta şey diyim direk macro recorder varya fare hareketlerini tekrar ediyor bununla bi macro yaptım diyelim fareyi kullandığı için bilgisyarda başka işlem kullanamıyorum sanal bir fare nasıl yapabilirim başka bi fare olucak basmış şekilde olucak
bende virtual box .. gibi programlarla sanal işletim sistemi kurup onda açsam macroyu onda ayarlasam benim faremi yine kullanırmı yoksa o sanal işletim sisteminin içindeki fareyimi kullanır ?

edit: şuan işletim sistemim windows 10 kali linux kuruyorum windwosun içine denemek için

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhaba, Auto Mouse Clicker gibi programlar ile farenin sağ ve sol tıklarını programa mutlaka tanıtmanız gerek ki makro ona göre yapılandırılsın, aksi taktirde algılamayacaktır.

rewecetr

Üye
4 Şub 2019
131
0
Tekirdağ
Merhaba, Auto Mouse Clicker gibi programlar ile farenin sağ ve sol tıklarını programa mutlaka tanıtmanız gerek ki makro ona göre yapılandırılsın, aksi taktirde algılamayacaktır.

spam yapmış oluyorum farkındayım ama derdimi anlatamadım macroyu yapabiliyorum bir sorun yok macroda şuraya tıkla ... gibi ayarlıyorum o makroyu 7/24 çalışmasını istiyorum ama çalışınca fare'yi kullanamıyorum macro kullanıyor bende sanal makine kurup onda macroyu ayarlasam yine benim fareyi kullanırmı yoksa sanal makine içindeki fareyimi kullanır soru bu

buld0ger

Üye
30 Tem 2017
139
0
Sanal sekılde makroya alırsan ana bılgısayarı etkılemez bu eskıden lınk tl gıbı sahte reklam basımlarında kullanılırdı yapıcagın ısı soylersen daha yardımcı olabılırım :)

rewecetr

Üye
4 Şub 2019
131
0
Tekirdağ
Sanal sekılde makroya alırsan ana bılgısayarı etkılemez bu eskıden lınk tl gıbı sahte reklam basımlarında kullanılırdı yapıcagın ısı soylersen daha yardımcı olabılırım :)

link tl için pythonda bot yazdım denemeye başladığımdan beri 102 tl kazandım 1 hafta olmadı çok iyi tek sorun bu fareyi kullanıyor tam otomatik yapamadım herşey için selenium modülünü kullandım idleri yazarak tıklattım fareyi kullanmadan ... ip yi değişti herşey tamam kısaltılan linke tıklıyor şimdiyek adar hepsi otomatik fare kullanmıyor ama reklamı geç tuşu çıkınca baktım o tuşun id si yok link tl tasarlıyan kişi bunu düşünüpde tasarlamış bir id si yok xpath da yok bende pyautogui modülü ile fareyi kullanıp tıklatıyorum hepsi otomatik arka planda çalışyıor ben bir şey yaparken ama reklamı geçmeye gelince fareyi kullanıyor sadece son aşama bi türlü beceremedim bende sanal makineye kursam benim fareyi kullanırmı diye düşündümde kullanmassa iyi
Olay bu dahada açık yazamam yardımcı olursanız sevinirim 4 gündür falan bunla uğraşıyorum durmadan farklı farklı şeyler denedim aklıma neler neler geldi hiçbiride tutmadı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.