Sanal işletim sisteminde Pc hack rat hakkında sorularım var

13 Kas 2010
154
0
Virtual Box'a sanal işletim sistemi kurarsak pc yada android'e sızarken sorunlar olurmu? normal işletim sistemindeki gibi sorunsuz çalışırmı. ve bu tür işler için hangi işletim sistemini önerirsiniz...

ivanwasilevic

Uzman üye
29 Eki 2018
1,014
11
Tahmin Et
Normal işletim sisteminizde de bir sorun olacağını düşünmüyorum.Ama Linux tabanlı işletim sistemlerinde işlemlerinizi daha kolay yapabilirsiniz.İyi forumlar

Son düzenleme:

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Sızma testlerinde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Sadece normal işletim gibi sorunsuz çalışmaz hem kendi işletim sisteminize hem de sanal makinedeki işletim sistemine ayrı ayrı ram ayrıldığı için yüksek bir ram değerine sahip değilseniz kasmalar olabilmektedir. Eğer ki ram den yana herhangi bir sorununuz yok ise sorunsuz çalışmaktadır. Genellikle sızma testleri için Parrot Sec Os, Kali Linux kullanılmaktadır. Fakat içlerindeki araçlar bir çok linux dağıtımına yüklenebildiği için diğer linux sürümlerini de kullanabilirsiniz.

13 Kas 2010
154
0
Merhaba,
Sızma testlerinde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Sadece normal işletim gibi sorunsuz çalışmaz hem kendi işletim sisteminize hem de sanal makinedeki işletim sistemine ayrı ayrı ram ayrıldığı için yüksek bir ram değerine sahip değilseniz kasmalar olabilmektedir. Eğer ki ram den yana herhangi bir sorununuz yok ise sorunsuz çalışmaktadır. Genellikle sızma testleri için Parrot Sec Os, Kali Linux kullanılmaktadır. Fakat içlerindeki araçlar bir çok linux dağıtımına yüklenebildiği için diğer linux sürümlerini de kullanabilirsiniz.

8 gb ram var ubuntu kurmuştum kasma yoktu ama linux mint cinnamon kasıyordu...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.