Sanal makine kali linux

MRX06

Üye
8 Ara 2018
95
0
Merhaba arkadaşlar sanal makineye(vmware) kali linux kurdum wifi şifresi kırmak için ama vmware wifi adaptörünü bulamıyor laptop kullandığım için ek cihaz almadım.Sorunu 2-3 gündür araştırıyorum ama sonuç alamadım.Reel makine win 10.vmware da bütün ayarları denedim ama yine olmadı.Başlatılırken yukarıda wifi alıcısı gibi bir ikon olduğunu fark ettim sağ tık yapıp connect yaptım ama bilgisayara bağlamalısınız diyor. Bilenler yardım ederse sevinirim.

Son düzenleme:

DoKToR67

Üye
16 Ocak 2019
96
0
Dostum Önünde İki Seçenek Var:
1-wmware'de Linuxu Açtığın Zaman Pencere Moduna Getir Yani Aşağıdaki Windowsu Göreceğin Şekilde.Üstteki wmware'nin Ayarların'dan Wifi Kartını Seçerek Ekleyebilirsin.
2-Windowsun Yanına 2.ci İşletim Sistemi Olarak Kurmak. Ben Öyle Yaptım Çatır Çatır Herşey Çalışıyor.

NOT:wmware'de Bu Wifi Sorunu Halletsen Bile Hatalar Bitmez Kasar Donar Ses Gelmez.Bence 2.ci Seçeneği Yap.

MRX06

Üye
8 Ara 2018
95
0
Dostum Önünde İki Seçenek Var:
1-wmware'de Linuxu Açtığın Zaman Pencere Moduna Getir Yani Aşağıdaki Windowsu Göreceğin Şekilde.Üstteki wmware'nin Ayarların'dan Wifi Kartını Seçerek Ekleyebilirsin.
2-Windowsun Yanına 2.ci İşletim Sistemi Olarak Kurmak. Ben Öyle Yaptım Çatır Çatır Herşey Çalışıyor.

NOT:wmware'de Bu Wifi Sorunu Halletsen Bile Hatalar Bitmez Kasar Donar Ses Gelmez.Bence 2.ci Seçeneği Yap.
1 i denedim ama olmuyoor senin dediğin gibi 2 yi yapacağım galiba bildiğin bir yöntem varsa(ben nasıl kurulacağını bilmiyorum) paylaşırsan sevinirim.

Ranger_THT

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
261
10
/etc/shadow
Merhaba arkadaşlar sanal makineye(vmware) kali linux kurdum wifi şifresi kırmak için ama vmware wifi adaptörünü bulamıyor laptop kullandığım için ek cihaz almadım.Sorunu 2-3 gündür araştırıyorum ama sonuç alamadım.Reel makine win 10.vmware da bütün ayarları denedim ama yine olmadı.Başlatılırken yukarıda wifi alıcısı gibi bir ikon olduğunu fark ettim sağ tık yapıp connect yaptım ama bilgisayara bağlamalısınız diyor. Bilenler yardım ederse sevinirim.

Merhabalar .
Wifi kart alarak ya da network ayarlarından "NAT" seçeneğini seçip kablolu olarak bağlanabilirsiniz.

//İyi Çalışmalar.

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhaba, driver'ları yükleyiniz ve yukarıdaki yönergeleri deneyiniz. Olmazsa ve laptop kullanıyorsanız dual boot olarak kurarsanız direkt olarak laptop'un wifi kartını kullanacağını için daha rahat işlem yapabilirsiniz.
Ancak wifi adaptörün çekim gücü fazla olduğu için laptop'un adaptörü bazı wifi'leri algılamayabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.