SanaL_Darqe

sanal_Darqe

Yeni üye
11 Ara 2006
3
0
From Turkey İn İZmiR
imageszy8.jpg
62228zm8.jpg

ABD'de Romanya vatandaşı Victor Faur hakkında* hükümete ait 150'den fazla bilgisayara izinsiz girerek yaklaşık 1*5 milyon dolar zarar vermekten 54 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Halen Romanya'da yargılandığı başka bir bilgisayar korsanlığı davasından dolayı tutuklu bulunan Arad'ın* ABD'de izinsiz bilgisayarlarına girdiği kurumlar arasında NASA* Donanma ve Enerji Bakanlığı da bulunuyor.

ABD Genel Savcılık Bürosu Sözcüsü Thom Mrozek* bilgisayar korsanı Faur'un Romanya'daki mahkemesinin bitmesinden sonra yargılanmak üzere Los Angeles'a getirileceğini söyledi.

ABD hükümeti açtığı davada Faur'un* asıl amacı dünyanın en güvenli bilgisayarları arasında olduğu düşünülen ABD resmi kurumlarının bilgisayarlarına gimek olan "WhiteHat Team" adlı bilgisayar korsanlığı grubunun lideri olduğunu ileri sürdü.

Faur'un güvenlik şifrelerini çözüp ele geçirdiği ABD kurumlarının bilgisayarlarını WhiteHat grubunun üyeleri ile çetleşmek için kullanacağı sohbet odaları şeklinde programladığı belirtildi.

Faur ve grubunun şifrelerini kırarak girdiği bilgisayarların Pasadena'daki Jet Roketi Laboratuvarı* Goddarr Uzay Uçuşu Kontrol Merkezi* Sandina Ulusal Laboratuvarı ve Donanma Gözlemevinde bulunduğu belirtildi.
H@CkER_SanaL_DaRqe
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.