sanallaştırma açık olmasına rağmen sanal makinaya giriş sağlayamıyorum

GunerCelik

Yeni üye
6 Nis 2021
6
0
Kali-Linux-2021.4a-virtualbox-amd64 sanal makinesi için bir oturum açma başarısız.

Not in a hypervisor partition (HVP=0) (VERR_NEM_NOT_AVAILABLE).

VT-x is disabled in the BIOS for all CPU modes (VERR_VMX_MSR_ALL_VMX_DISABLED).

Sonuç Kodu: E_FAIL (0x80004005)
Bileşen: ConsoleWrap
Arayüz: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}
hatası alıyorum

0xd2

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
765
211
1- bcdedit /set hypervisorlaunchtype off komutunu deneyerek bilgisayarı yeniden başlattın mı ?
1.1 - eğer bu şekilde olmadıysa okuduğuma göre "VirtualBox 6.1.26" sürümünü indirmen gerekliymiş

bu arada windows marketten kali terminali indirebilirsin ihtiyacın olan araçları yükleyip aynı işleve devam edersin.

UZAY 52

Uzman üye
14 Ağu 2021
1,297
833
Ddos
Kali-Linux-2021.4a-virtualbox-amd64 sanal makinesi için bir oturum açma başarısız.

Not in a hypervisor partition (HVP=0) (VERR_NEM_NOT_AVAILABLE).

VT-x is disabled in the BIOS for all CPU modes (VERR_VMX_MSR_ALL_VMX_DISABLED).

Sonuç Kodu:E_FAIL (0x80004005)
Bileşen:ConsoleWrap
Arayüz:IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}
hatası alıyorum
Eğer sanal makineyi çalıştıramazsan kali linux u usb ye kurup çalıştırabilirsin

Kodomarso

Uzman üye
3 Tem 2020
1,041
797
Macintosh
Merhaba değerli üyemiz, sanırım sanallaştırmayı aktif etmemişsiniz. Her anakart modelinde ayarlar farklı olabildiği için anlatım yapamayacağım lakin arama motoruna anakart modelinizi yazıp sanallaştırma/VT açma" şeklinde yazarak çıkan videoları izleyebilirsiniz. Sanallaştırma açık olmasına rağmen bu hata gelebilir. Bu durumda da ileri sanallaştırma seçeneği olan VT-x/d'i açabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.