Sanırım yeni bir virüs yayma yöntemi buldum.

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Evet, bildiğiniz gibi CS serverlarında pluginler var, ve bu pluginlerin herkesde çalışabilmesi için herkesin bilgisayarına indirilip açılması gerekiyor, ve CS de bizim için bunu otomatik yapıyor.
Eğer bir trojan'ı oluşturup uzantısını plugin gibi yaparsak, ve bir CS serverına plugin olarak atarsak oyun bizim için servera giren herkesin bilgisayarına indirip açacaktır.Günde 100 kişi girip çıksa bile yine iyi.
Sizce?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Hiçbir Türke Zarar Veremezsin Buna Hakkın Yok !!!

Tabii, ondan bu sitede bir sürü rat, crypter, keylogger vs. paylaşıyoruz. Bunları kullanan buradaki bütün bebelerin mükemmel ingilizceleri olduğunu ve sadece gavuristandaki elemanları hedeflediklerini adımız gibi biliyoruz. Di mi? Dİ Mİ?

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Dediğim gibi bildiğim kadarıyla CS serverları Executable (exe) dosyalarını çalıştıramıyor, bunun için de pluginlerin açabildiği herhangi bir uzantı olabilir.
Eğer yapabilecek birisi olursa, çok rahat bir şekilde botnetine bot toplayabilir.
Tabii, bununla uğraşmak için zaman lazım, bende o yok.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Plugin kodlanarak sistem dosyalarında belli uzantıda virüs kopyalanamaz mı?

777722

Uzman üye
30 Ocak 2016
1,399
0
Plugin kodlanarak sistem dosyalarında belli uzantıda virüs kopyalanamaz mı?

Olabilir elbette, fakat söyle bana herhangi bir RAT'ın veya artık ne amaçlıyorsan herhangi bir exe dosyasını kim plugin kodlarına dökmek ister ki?
Ben istemem, bunun için örneğin jpg formatında bir virüs oluştururum, ve onu da plugin olarak kaydederim.Fakat bildiğim kadarıyla pluginler sistem çok yorulmasın diye kullanılmadıkça açılmıyor, yani ayrı bir plugin yazıp o jpg dosyasını açtırmak lazım.
Benim plugin yazmayı bırak CS bilgim %0.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.