Savaşan Şahinler ~ Türk F-16'ları.

'-M i r b e y'

Katılımcı Üye
13 Kas 2010
597
0
Bursa
F-16-11.jpg

F-16-66.jpg

F-16-166.jpg

1280-8.jpg

F-16-Peter-Terlouw-2.jpg

nf-5a-239.jpg

nf-5a-237.jpg

Türk Hava Kurvvetleri , Alıntıdır.

kamakli

Üye
25 Tem 2008
66
0
bu silahlar ile gurur duymamalıyız. Neden???

1) Etkin ateş gücü yok (elimizdeki füzelerin hepsi ya ısı güdümlü ya da hedef odaklı)
2) Uçuş kodları elimizde değil
3) hareket kabiliyeti yeni nesi uçakların yanında çok komik
4) Türk Yapımı değil

Hali hazırda gündemde olan F35 projesinden çekilip biran önce kendi uçuş kodlarımızın lazer güdümlü silahlarımızın olduğu 2 kişilik değil 4-5 kişilik özel jetler yapmamız lazım ( bakınız B2 ve türevleri)

ASİ_LoRD1

Uzman üye
30 Haz 2009
1,662
0
siz daha eskidi zannedin.bu uçaklar amerikadan alındığı gibi stock değil.Türk mühendislerin yoğun çalışmasıyla normal F-16 dan 16 kat daha fazla teknolojik donanıma sahip.aselsanı ve bu uçakları çok küçümsüyorsunuz.

-PaTRoN-

Kıdemli Üye
8 Eyl 2009
3,043
1
LET'S BATTLE
siz daha eskidi zannedin.bu uçaklar amerikadan alındığı gibi stock değil.Türk mühendislerin yoğun çalışmasıyla normal F-16 dan 16 kat daha fazla teknolojik donanıma sahip.aselsanı ve bu uçakları çok küçümsüyorsunuz.

istedeiğin kadar güçlendir temeli sağlam olmayan ev depremde yıkılır :diablo

kamakli

Üye
25 Tem 2008
66
0

16 kat mı? İyi ki isimi F2 değil o zaman muhtemelen 2 kat mı iyi uçaklarımız olacaktı?

havacalık konusunda bilgisi olarak birkaç soru soracağım? Bizim F-16'lara modern diyelim, diğerlerine ise eski diyelim. Başlıyorum...

1- Modern F-16 ile eskiler arasında azami hız farkı kaç km/h'dir?
2- Azami hızı boşverelim etkin manevra sayılan kobra manevrasını yapabilecek kapasitesi var mıdır modern F-16'larımızın?
3- Modern F-16 ile esliler arasındaki maksimum irtifa farkı kaç ft.'dir?
4- Modern F-16 ile esliler arasında kalkış ağırlığı açısından ne gibi farklar oluşmuşdur?
5- Modern F-16 ile eskiler arasında menzil olarak ne kadarlık bir fark vardır?
6- Taşınabilir füze kapasitesinde ne gibi farklar vardır?
7- Kör uçuş (bak gece uçuşu değildir bu) yapabilmekte midir modern F-16'lar?
8- Herhangi bir hava saldırısından önce yapılan telsiz karıştırma ye kadar karşı koyabilir?(bak kıyak olsun diye, hedef belirleme, dost tanıma demedim en basiti telsiz dedim)
9- Ve en kritik soru, USA istemeden sen o modern F-16'ları uçurabilecek donanıma sahip misin?

16 katı geçtim yukarıdaki karşılaştırma sorularından hangisinde bırak 16 kat farkı 1.6 kat fark olsun sana istediğin hediyeyi alırım.

Kendimizi kandırmayalım el oğlunun şeyi ile gerdeğe girilmez. Çalışacağız safralardan kurtulacağız kendi uçağımızı ve teknolojimizi üreteceğiz. Tam bağımsız Türkiye...

'-M i r b e y'

Katılımcı Üye
13 Kas 2010
597
0
Bursa
16 kat mı? İyi ki isimi F2 değil o zaman muhtemelen 2 kat mı iyi uçaklarımız olacaktı?

havacalık konusunda bilgisi olarak birkaç soru soracağım? Bizim F-16'lara modern diyelim, diğerlerine ise eski diyelim. Başlıyorum...

1- Modern F-16 ile eskiler arasında azami hız farkı kaç km/h'dir?
2- Azami hızı boşverelim etkin manevra sayılan kobra manevrasını yapabilecek kapasitesi var mıdır modern F-16'larımızın?
3- Modern F-16 ile esliler arasındaki maksimum irtifa farkı kaç ft.'dir?
4- Modern F-16 ile esliler arasında kalkış ağırlığı açısından ne gibi farklar oluşmuşdur?
5- Modern F-16 ile eskiler arasında menzil olarak ne kadarlık bir fark vardır?
6- Taşınabilir füze kapasitesinde ne gibi farklar vardır?
7- Kör uçuş (bak gece uçuşu değildir bu) yapabilmekte midir modern F-16'lar?
8- Herhangi bir hava saldırısından önce yapılan telsiz karıştırma ye kadar karşı koyabilir?(bak kıyak olsun diye, hedef belirleme, dost tanıma demedim en basiti telsiz dedim)
9- Ve en kritik soru, USA istemeden sen o modern F-16'ları uçurabilecek donanıma sahip misin?

16 katı geçtim yukarıdaki karşılaştırma sorularından hangisinde bırak 16 kat farkı 1.6 kat fark olsun sana istediğin hediyeyi alırım.

Kendimizi kandırmayalım el oğlunun şeyi ile gerdeğe girilmez. Çalışacağız safralardan kurtulacağız kendi uçağımızı ve teknolojimizi üreteceğiz. Tam bağımsız Türkiye...

Vay be :D

The Eagle

Katılımcı Üye
20 Ağu 2009
839
0
Adana
1.si Türk f16 ları değil Türkiyenin satın aldığı f16 lar
ve bunun ne uçus kodları var nede yaptığımız füzelere uyumlu yuvaları yani bu uçağın koltuk sayısını arttırıp yolculuk uçağı yapsanız daha iyi .

-PaTRoN-

Kıdemli Üye
8 Eyl 2009
3,043
1
LET'S BATTLE
Geçenelerde f 34 alıyordu amerikadan Türkiye bazı kodları istediği uçukla ilgil ivermediler neden bizim aleyhimize bieşyler varki o uçakta vermiyolar f-16 larda böyledir kendi uçağımızı kendimiz yapmlıyız başka çare yok.

kamakli

Üye
25 Tem 2008
66
0
Geçenelerde f 34 alıyordu amerikadan Türkiye bazı kodları istediği uçukla ilgil ivermediler neden bizim aleyhimize bieşyler varki o uçakta vermiyolar f-16 larda böyledir kendi uçağımızı kendimiz yapmlıyız başka çare yok.

F-35 olacak, 34 değil ayrıca dediğiniz gibi uçan bir boryu alıyoruz uçuş kodsuz, sonuçta bunların en büyük özelliği artık sadece uçmaları değil, savunma ve saldırı sistemleri. Uçuş kodlarını verirlerse eğer detroidden ya da utahdan tek tuş ile iniş kalkışlarımızı sınırlandıramazlarda o yüzden. Tek çare kendi işini kendin göreceksin.

kamakli

Üye
25 Tem 2008
66
0
Türk yapımı Tank (Panter) yapıldı fakat Uçak ne zaman yapılır bilemiyorum :D

adı panter değil Altay ilk tank prototipi görücüye çıktı falat buna tam anlamı ile Türk yapımı demek doğru değil yine atış kontrol sistemleri ve yürür aksam yabancı Güney Kore'den destek alınarak yürütülüyor. Aşağıda resmi vardır.

9k=

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.