Sayılarla zor mantık sorusu.

Ghostunex

Uzman üye
31 Eki 2015
1,158
0
2rPWWE.jpg

Bakalım bulabilecekmisinz, açıjlamayı da yazın. Sallamak yok.

1.3=-1 olacak yanlışlık olmuş.

Son düzenleme:

KaraPapak36

Katılımcı Üye
28 Nis 2016
657
1
Benim programım Bu sayılar için ihtimal bulunamadı diyorsa bu sorunun cevabı yoktur.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=UtyGWEgwBDs&feature=youtu.be[/ame]​

şaka bi yana cevabını merakla bekliyorum.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Çook basit... Ama soru dizaynı çok kötü.. Farkli birkaç pattern var.

Sayıları aşağıdan yukarıya doğru birbirinden çıkarınca olur gibi gözüküyor ama 54 işi bozuyor..

Altındaki sayılardan birbirini çıkartıyorsun, ama farklı sırada.

Farkli bir mantıkla gidersek

13 - 24 =-1
35-24 = 11
35 - 46 = -11 gene burada patlıyor...

Peki ya sayıları ters kullanırsak ?

31
42
53
64

31 - 42 = -1
53 - 42 = 11
64 - 53 = 11 gene 54 olması gereken yerde patlıyor..

Peki ya işlem değilde eşitlikte bir pattern oluşturursak ?

Söyle düşünelim :

46 = 35 + 11
35 = 54
11 = 24
O zaman 46 = 54 + 24 = 78

Ben burdan bir sürü farklı yoldan bir şekilde sonuçlar üretirim ve senin buna itiraz etme şansın yok çünkü mantık sorularında çok farklı yollarla cevap elde edilebilir.

O yüzden bu cevap doğrudur. Daha farklı işlemler ile de bi sonuç üretilebilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.