.scr uzantısı

SaKoTaJ54

Üye
1 Tem 2015
165
0
Ölümlü Dünya
Arkadaşlar bilgisayarım da Yerel Disk D de dosyalarım resimdeki gibi .scr uzantılı oldu anlamadığım şekilde 4-5 gündür de yorgan döşek hastayım 4-5 gün önce yoktu bu durum ve hasta olduğum için pc girmedim hiç bu durum çalışmalarımı da etkiliyor..

jXrNmj.png

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Dostum bu klasör virüsü. Varolan tüm klasörleri gizliyor ve scr uzantısı altında birleştiriyor. Program tarzı o scr yi çalıştırdığın zaman virüs tekrar çalışıyor ve alt dizinlere de bulaşıyor virüs. Zaten o klasörü de açmanın başka bir yolu yok.

FreeCommander programını indirip klasörleri görmeyi dene bakalım. Eğer gösteriyorsa hala kurtarılabilir klasörler mevcut demektir.

3nCrYpTi10

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
487
0
İstanbul
Ah benim vefalı bilgisayarım sahibi gibi hasta mı olmuş o da kıyamam hemen tedavi edelim o vakit :D :D :D

.scr normal dosyayı
gizliyor (isterseniz chromeden bakabilirsiniz url kısmına yol girerek ordan dosyaların hepsi gözükür)
.scr de virüstür sen ona tıklarsın
hem virüs çalışır hemde seni normal dosyaya çevirir
bu şekilde virüs hızlı yayılır.
çözüm=
.scrlerin hepsini sil
chromeden orjinal dosyalara bak
sonra attrib -r -h -s dosyayolu.uzantısı
olarak dosyaları geri getir
sonrada combofixle tarat
not:combofixle taratırken güvenli modda tarat yoksa bilgisayar
çöp olur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.