Yazılım | Programlama Script yazmak için gerekli program dilleri

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Merhabalar. En güvenli olarak hangi script dilini önerirsiniz?
Örnek verecek olursam proxy satış scripti, SMM script, instagram-facebook bot v.b

Bir web sitesi açarak bunlara benzer hizmetler vermek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Cevap: Script için En Güvenli Programlama Dili

Merhabalar. En güvenli olarak hangi script dilini önerirsiniz?
Örnek verecek olursam proxy satış scripti, SMM script, instagram-facebook bot v.b

Bir web sitesi açarak bunlara benzer hizmetler vermek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum :)

Merhaba Kill4Dead, öncelikle bilmeni isterim ki güvenli script dili diye bir şey yok ama web dilleri öğrenebilirsin fakat bu tarzda otomatik satış veren sitelerin arkaplanında çok fazla sayıda işlem dönmekte bu biraz profesyonellik ister haberin olsun. Eğer öğrenmek istersen web dilleri öğrenmen gerek ona da Html ile başlayabilirsin dostum. İyi forumlar.. :))

AKTUĞ1

Kıdemli Üye
23 Haz 2015
2,376
370
Bahsettiğin scrpitler PHP programlama dili kullanarak yapılır. İlk önce HTML ve CSS öğrenip temeli atman gerek. Zorluk yaşamamak için akabinde PHP dilini öğrenmeni tavsiye ederim.

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. PHP yerine önerebileceğiniz bir dil var mıdır? PHP popülerliğini yitirecek gibi duruyor.

Şu zamana kadar sayısız script yazdım ve scriptlerimin piyasadaki çoğu scriptten iyi olduğunu düşünüyorum. Ama o kadar zamanda Php'nin popülerlik yitireceğini işe yaramayacağını ne kimseden duydum ne kendim gördüm. Bu işin yolu bu Html Css ile başlayıp Php Javascript ile devam etmek. Gerekli database bağlantıları ve işlemleri php ile yapılır örnekte verdiğin scriptlerin hepsinde gerekli..

Son düzenleme:

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Şu zamana kadar sayısız script yazdım ve scriptlerimin piyasadaki çoğu scriptten iyi olduğunu düşünüyorum. Ama o kadar zamanda Php'nin popülerlik yitireceğini işe yaramayacağını ne kimseden duydum ne kendim gördüm. Bu işin yolu bu Html Css ile başlayıp Php Javascript ile devam etmek. Gerekli database bağlantıları ve işlemleri php ile yapılır örnekte verdiğin scriptlerin hepsinde gerekli..

Hocam peki bootstrap ile yaptığım bir temayı nasıl premium tema satış sitelerine sunabilirim? Bunun için back end bir geliştirici de lazım mı?

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Merhaba, Php ile lisanslama işlemli yapılmakta sormak istediğin şey nasıl lisans yapacağın mı ?

Hayır. Tam olarak şöyle açıklayayım;

Bootstrap ile bir tema tasarladım. Ancak bu temayı bir altyapıya giydirmem gerekiyor. Yoksa sitenin fonksiyonları (button v.b) çalışmıyor. Bu halde de temayı satışa sunamam. Bunun için PHP bilgisine mi ihtiyaç var?

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Hayır. Tam olarak şöyle açıklayayım;

Bootstrap ile bir tema tasarladım. Ancak bu temayı bir altyapıya giydirmem gerekiyor. Yoksa sitenin fonksiyonları (button v.b) çalışmıyor. Bu halde de temayı satışa sunamam. Bunun için PHP bilgisine mi ihtiyaç var?

Arkaplan işlemleri için Php ve Javascript öğrenmek gerek. Bir buton Html'de type attribute'üne submit verilir ise post edebilir ancak bu post edilmiş veri php ile alınır. Örneğin butona tıkladığın zaman hareketli bir şeyler olmasını istiyorsan Javascript'in "onclick" özelliğini kullanman gerek..

Son düzenleme:

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Arkaplan işlemleri için Php ve Javascript öğrenmek gerek. Bir buton Html'de type attribute'üne submit verilir ise post edebilir ancak bu post edilmiş veri php ile alınır. Örneğin butona tıkladığın zaman hareketli bir şeyler olmasını istiyorsan Javascript'in "onclick" özelliğini kullanman gerek..

Anladım teşekkür ederim hocam. İyi akşamlar dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.