Sefer Ekşi

TrueBox

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
786
0
ÖDÜLLER 2012-2013
YILI İÇİN ÖYKÜ DALINDAKİ ESERLERE VERİLECEKTİR.

AMAÇ:
Bu yarışma,köklü bir anlatı geleneğine dayanan Türk öykücülüğünün genç kuşaklarca da sürdürülmesini sağlamak, Türk dilini tüm anlatım olanaklarıyla kullanmak vegeliştirmek amacıyla düzenlenmiştir.

KONU: ÇANAKKALE SAVAŞI
SON KATILIM TARİHİ: 31 OCAK 2013’tür.

KATILIM ŞARTLARI:
•Yarışmamız tüm profesyonel ve amatör yazarlara açıktır.
•Her yazar 1 öyküyle yarışmaya katılabilir.
•
Öyküler CD’ye kaydedilmiş biçimde hazırlanacak ve kurumumuza 31 Ocak 2013, saat 17.00’yekadar teslim edilecektir.
•
Öyküler bilgisayarda word formatında, A4 kâğıdının ön yüzüne, Arial yazı karakterinde10 punto olarak 1,5 satır aralığında hazırlanacaktır.
•
Yarışmaya gönderilecek eserlerin daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması gerekir.
•
Yazar bilgileri, ayrı bir kağıtta ve kapalı zarf içinde gönderilmelidir.
•
Yarışmaya İlim ve Fazilet Vakfı Yöneticileri, Sefer Ekşi Aile bireyleri ve Seçici Kurul üyeleri ile bunların birinci dereceden yakınları katılamazlar.
•
Dereceye giren ve yayınlanması uygun bulunan öyküler kurumumuzun hazırlayacağı bir kitapta toplanacaktır.
•
Yarışmaya katılan her yazar, yayınlanma şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

DEĞERLENDİRME:

Yarışmada ilk 3 öykü dereceye girecek, Seçici Kurul’un belirleyeceği kadar eser de mansiyon alacaktır.
•
Dereceye giren ve mansiyon alan eserler yayınlanacaktır.

ÖDÜLLER:

Birinciye 2500 TL.
İkinciye 1500 TL.
Üçüncüye 1000 TL.
Mansiyonlar 500 TL

ÖDÜL TÖRENİ

18 Mart 2013’te İlim veFazilet Vakfı Eğitim Kurumları Üsküdar yerleşkesi salonunda yapılacaktır.

BİLGİ İÇİN:
Tahir YÜKSEL – Fazilet Eğitim Kurumları
Tel: 0505 348 26 52
E-Posta:[email protected]

İlim ve Fazilet Vakfı Eski Başkanı

işadamı

1935 yılında Rize'nin İkizdere İlçesi Bayır Köyü'nde doğdu. Askerlik hizmetini yaptıktan sonra inşaat müteahhidi olarak çalıştı.

İstanbul'daki inşaat müteahhitlerinin temsilcisi olarak İstanbul Ticaret Odası'nda 17 yıl Meclis ve Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

Türkiye Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odası, Emekli Sandığı'nın 3,5 yıl yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Ayrıca Türkiye İnşaatçılar Dernekleri Federasyonu'nun 2 nci Başkanlığı görevinde bulundu. İlim ve Fazilet Vakfı'nın kuruluşunda Kurucu Üye olarak görev aldı. 1972 yılından itibaren Vakfın 2. başkanlığı görevinde bulundu. Vakıf başkanı Abdullah Yazıcı'nın vefatından sonra Vakıf Mütevelli heyetince Vakıf Başkanlığı ve Vakıf Okullarının Kurucu Temsilciliğine seçildi. Kalp krizi sonucu 18 Mart 2010 tarihinde İstanbul'da vefat etti. Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.