SendKey, SendWait Komutlarını Belirli Bir Pencerede Nasıl Çalıştırabilirim?

21 Kas 2015
77
0
İstanbul
Merhaba arkadaşlar.

Bir tuş basma programı yaptım ama yaptığım bu program notepad gibi programlarda çalışırken bazı programlar üzerinde olmuyor veya pasif kalıyor. Biraz araştırdım. User32.dll'sini kullanarak bu sorunu düzeltebilirsin diye söylediler. Onuda denedim ama malesef olmadı.
Bu programı belirli bir program içinde nasıl çalıştırabilirim?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Çalıştıramazsın.. İki yolun var.

Sendkeys komutlarını göndermeden önce, ShowWindow fonksiyonu ile diğer pencereyi aktive edersin. SendKeys komutlarını sadece aktif pencere alır.

İkinci yol; SendMessage veya SendMessageEx komutu ile tuşları gönderirsin. Eğer hedef penceren standart anam babam winforms applikasyonu değilse, Allah sabır versin.

21 Kas 2015
77
0
İstanbul
Çalıştıramazsın.. İki yolun var.

Sendkeys komutlarını göndermeden önce, ShowWindow fonksiyonu ile diğer pencereyi aktive edersin. SendKeys komutlarını sadece aktif pencere alır.

İkinci yol; SendMessage veya SendMessageEx komutu ile tuşları gönderirsin. Eğer hedef penceren standart anam babam winforms applikasyonu değilse, Allah sabır versin.

Aktif pencere olarak yaptığım halde bile olmuyor.
(Aktif pencereden kastınız o anda kullanılan pencere ise olmuyor :( )

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Aktif pencere olarak yaptığım halde bile olmuyor.
(Aktif pencereden kastınız o anda kullanılan pencere ise olmuyor :( )

Grafiksel bir oyun ekranı mı? DirectX'tir.. Bundan 2 sene önce deneyip becerememiştim.. Üstad Allah kolaylık versin, şimdi biliyorum ama, çok ama çok sıkıntılı kod.

EnumChildWindows ile bütün "pencere" kabul edilen öğelerini araştırıp, tam olarak doğru hwnd'ye vermen gerekir. E işareti var mı? Hayır, her oyun için ayrı.. 4. çocuğun 3. çocuğu şeklinde deneme yanılma ile bulacaksın.

21 Kas 2015
77
0
İstanbul
Grafiksel bir oyun ekranı mı? DirectX'tir.. Bundan 2 sene önce deneyip becerememiştim.. Üstad Allah kolaylık versin, şimdi biliyorum ama, çok ama çok sıkıntılı kod.

EnumChildWindows ile bütün "pencere" kabul edilen öğelerini araştırıp, tam olarak doğru hwnd'ye vermen gerekir. E işareti var mı? Hayır, her oyun için ayrı.. 4. çocuğun 3. çocuğu şeklinde deneme yanılma ile bulacaksın.

Grafiksel bir ekran. Desenize zor iş :( Yok mu bulabileceğim bir kaynak falan. Asıl sıkıntı o pencereyi okutabilme. Eğer okutabilirsem çalışmış olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.