Network Sertifikalı Güvenlik Eğitimleri

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Merhabalar. Profesyonel olarak hosting firması açmak ve işletmek istiyorum. Piyasada ki birçok firmadan farklı olarak bu işi gerçekten profesyonel ve bilgili bir şekilde yürütmek istiyorum. Bunun için hangi sertifika programlarına katılmamı önerirsiniz?

• CND (Ağ Güvenliği ve Siber Defans Eğitimi)
  • Cisco CCNA 200-301

Bu iki sertifika yeterli olacak mıdır? Gerçekten profesyonel arkadaşlar yanıt verirse memnun olurum.

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,404
Merhaba hiçbir sertifika seni profesyonel yapmaz sadece temeli öğretir sen ilerletirsin ki bu bilişim sektöründe de böyledir ancak taviyem sunucu yönetimi sunucu koruması gibi kavramları da öğrenmen kendi sistemini kendin koruyasın

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Merhaba hiçbir sertifika seni profesyonel yapmaz sadece temeli öğretir sen ilerletirsin ki bu bilişim sektöründe de böyledir ancak taviyem sunucu yönetimi sunucu koruması gibi kavramları da öğrenmen kendi sistemini kendin koruyasın

Evet kesinlike öyle. Ancak elimin altında sertifika bulunsun istiyorum. Linux sunucu yönetimi ve windows sunucu yönetimi ile ilgili kurslar alsam işime yarar mı? Bunların yanında ağ ve güvenlik eğitimi alırsam işime yarar mı bu eğitimler?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.