server e saldırdı

MagdurOmer38

Yeni üye
1 Ocak 2015
25
0
Orta Asya
Bizim dükkanın servere saldırmış biri içine not bırakmış yok beni bulamazsınız şöyle yaptım şöyle hackerim dosyalarınızı şifreledim şu maile yazın demiş para istiyor şimdide ne yaparsam kurtulurum bu hackerden server 2012

Moderatör tarafında düzenlendi:

Anbr33

Üye
7 Tem 2014
138
0
Antalya
MErhabalar,

Öncelikle Konu başlığınızı düzeltmenizi rica ederim Acil vs içerikli başlık açma yasaktır. Serverinizi sanallaştımış mıydınız? düzenli olarak backup aldınız mı ?

Anbr33

Üye
7 Tem 2014
138
0
Antalya
Anladım öncelikle sakın böyle durumlarda para felan ödemeyi kabul etmeyin hem paranızdan hem dosyalarınızdan olursunuz. Zaman kaybetmeden C.Savcılığına giderek bir dilekçe ile şikayet de bulunmanızı öneririm. Bu gibi durumlarda Değişen dosya türünü belirtin foruma cryptolocker olmadığını düşündüğümden farklı yol deneyelim. virüsün ne olduğunu bilmek daha iyi adım atmamızı sağlar başlat çalıştır msconfig yazarak server açılırken çalışan 3. parti yazılımları kontrol edin görev yöneticisinden de bakın mümkünse. (Sistem geri yüklemeyide deneyeceğiz ama) - şifrelenmiş dosyları yedekleyin daha sonra lazım olacak ama bilgisayarıda virüs taramasından geçirip dr.web gibi yazılımlar ile temizleyeiblirsiniz ama şifrelenmiş dosyların açılması konusunda forumdaki bilgileri varsa üstlerimiz hocalarımız görüş paylaşıp yardımcı olmaya çalışırlar

Son düzenleme:

JonnieBrofer

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,434
3
Merhabalar Dostum ,

Öncelikli olarak Böyle şeylerle karşılaşmanız herkes için olabilir çünkü kırılamayacak sistem yoktur , bu yüzden sizde fazla panik yapmayın ;
- Öncelikli olarak sistem yönetimi sizde ise serverin İnternet vs. tüm bağlantılarını kesin .
- yok eğer belli bir firmanız var ise Server hakkında arayın ve bağlantıların iptal edilmesini dile getirin ,
-Daha sonra ise Emniyet karakolu > Siber Suçlarla mücadele dairesine bildirebilirsiniz , Yardımcı olacaklardır şahsı yakalarlar , eğer şahıs Türkiye'de değil ise büyük ihtimal sunucuyu
taşırlar başka bir ip ye

https://www.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx

- Olur da olay büyürse Cumhuriyet Savcılığına başvuruda bulunabilirsiniz .
Çünkü; siber Suçların cezaları yakalanırlarsa büyük olabilir , ( Sadece aynı ülke içine saldırı yapıyorsanız , Yurt dışına karışmazlar)

- Sizde canınızı fazla sıkmayın olabilir böyle şeyler , Para vermekten kaçının , tehditlerine kulak vermeyin , Teşekkürler , Kolay Gelsin .

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.