Seslerle Duygularını yönet

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Merhaba dostlar iyi forumlar dilerim. hemen konuya girmek istiyorum, hayat bazen çok ağır engeller çıkartabiliyor. haliyle birçok kişide üzüntü korkuya neden oluyor. insan olduğumuz için bu normaldir tabi. ama hiç şunu düşündünüz mü ? bizde o zaman duygularımızı hackleyelim.

Dinlediğimiz bir şarkı bizi daha çok etkileyebiliyor, Bu şarkıların yarattığı etki beyindeki ödül mekanizmasını tetikleyerek ve dopamin salgılatarak gerçekleşiyor.

Bizim Kullanacağımız Tool Dopamin. Arkadaşlar ben en çöküntülü zamanlarımda hatta intihar düşüncesine vardığım zamanlarda. hayata tutunmamı sağlayacak kimse yoktu. destekleyen, karşıma geçip nasılsın diyen olmadı. beni o zamanlar müzik iyileştiriyordu. Yabancı müzik dinliyordum. kelimeleri anlamadığım için sadece güzel söyleyişi ve en önemlisi arka fona fokuslanıp şarkıyı beynimden gelen sinyallere göre söylettirmiş oluyordum. anlatabildiğimden pek emin değilim çünkü çok karmaşık birşey. müzik ruhun gıdasıdır. hayatınızı ve duygularınızı müzik ile şekillendirebilirsiniz.

Umarım yararlı bir forum olmuştur <3

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
Müzik hayatımızda çok yer kaplar benim düşüncem ve dünyada ki en harika şeylerden birisidir.
Bazı müzikler vardır tüyleri diken diken yapar , Kimisi vardır seni ağlatır, Kimisi vardır Vatan millet sevgibi coşturur, Kimisi motivasyonunu yükseltir. Bizim tabi ile gaza getirir xd Yani Biz mi Duygularımızı hackliyoruz bilmiyorum ama müzık duygularımızı kontrol ediyormuş gibi geliyor bana göre :)

uqur1

Üye
24 Ocak 2023
62
85
Merhaba dostlar iyi forumlar dilerim. hemen konuya girmek istiyorum, hayat bazen çok ağır engeller çıkartabiliyor. haliyle birçok kişide üzüntü korkuya neden oluyor. insan olduğumuz için bu normaldir tabi. ama hiç şunu düşündünüz mü ? bizde o zaman duygularımızı hackleyelim.

Dinlediğimiz bir şarkı bizi daha çok etkileyebiliyor, Bu şarkıların yarattığı etki beyindeki ödül mekanizmasını tetikleyerek ve dopamin salgılatarak gerçekleşiyor.

Bizim Kullanacağımız Tool Dopamin. Arkadaşlar ben en çöküntülü zamanlarımda hatta intihar düşüncesine vardığım zamanlarda. hayata tutunmamı sağlayacak kimse yoktu. destekleyen, karşıma geçip nasılsın diyen olmadı. beni o zamanlar müzik iyileştiriyordu. Yabancı müzik dinliyordum. kelimeleri anlamadığım için sadece güzel söyleyişi ve en önemlisi arka fona fokuslanıp şarkıyı beynimden gelen sinyallere göre söylettirmiş oluyordum. anlatabildiğimden pek emin değilim çünkü çok karmaşık birşey. müzik ruhun gıdasıdır. hayatınızı ve duygularınızı müzik ile şekillendirebilirsiniz.

Umarım yararlı bir forum olmuştur <3
Katılıyorum.
Bırakın müzik dinlemeyi sokakta duyduğumuz sözler hatta burda yazılan yazılar bile hayatımızı etkiler biz farkında olmadan. Fakat en mutsuz anın da bile insan duygularını kontrol edebilmelidir. Hatta anın tadını çıkarabilmelidir (zil takıp oynamak değil) hayatta kaç kez çok kötü haberler alıyoruz ? Gelin bir de en mutlu anımızda çok kötü bir olay yaşadığımızı düşünelim iki farklı ruh halinde de vereceğimiz tepki oranı hemen hemen birbirine yakındır diye düşünüyorum.
Hayata bir kere geldiğimizi düşünürsek tüm olumlu ve olumsuz yargılara sıkı sıkı sarılmak yerine zihnimizi rahat bırakıp onu eğitirsek yaşadığımız ruh hali birden değişecektir.
O yüzden şöyle der gandhi ;

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Katılıyorum. Bende hayatımın birçok anında müziğe başvururum. Geçici bile olsa insanı rahatlatabiliyor, ümitlendirebiliyor. Elinize sağlık.

Müzik hayatımızda çok yer kaplar benim düşüncem ve dünyada ki en harika şeylerden birisidir.
Bazı müzikler vardır tüyleri diken diken yapar , Kimisi vardır seni ağlatır, Kimisi vardır Vatan millet sevgibi coşturur, Kimisi motivasyonunu yükseltir. Bizim tabi ile gaza getirir xd Yani Biz mi Duygularımızı hackliyoruz bilmiyorum ama müzık duygularımızı kontrol ediyormuş gibi geliyor bana göre :)
bende ondan bahsediyorum, istediğin duygu ağlamak ise seni ağlatabilecek şarkılar dinlersin örneğin. <3

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.