sezar şifreleme örneği

raunchytve

Katılımcı Üye
20 Ocak 2023
360
109
Merhaba Arkadaşlar sezar şifreleme örneği ile Bir Tık Engelleyecek Şifreleme Ve Şifreleme çözmeyi Göstereceğim Aşağıdaki Linke Tıklıyoruz Ardından Kaynak Kodunu Yapıştırıyoruz Ve Şifreleme 'ye Tıklıyoruz

Tıkla

Kullanım Videosu İçin
Tıkla

Not: Açık Kaynak Kodlu

Son düzenleme:

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,760
"Yardım Merkezi THT Yardım Merkezine" açmışsın konuyu :D
Onun dışında idare eder bir sistem.

Eline sağlık.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,760
Kaynak Kodlarınızın Çalınmasını
Bir de bu nasıl kaynak kodunun çalınmasını engelleyecek? Bu şifrelediğin de makine kodu nasıl anlayacak?

Örneğin;
Console.Write("Deneme"); Normal
Frqvroh1Zulwh+%Ghqhph%,> Şifreli
Makine bunu nasıl anlayacak?

raunchytve

Katılımcı Üye
20 Ocak 2023
360
109
Bir de bu nasıl kaynak kodunun çalınmasını engelleyecek? Bu şifrelediğin de makine kodu nasıl anlayacak?

Örneğin;
Console.Write("Deneme"); Normal
Frqvroh1Zulwh+%Ghqhph%,> Şifreli
Makine bunu nasıl anlayacak?
<script type="text/javascript"> şifrelenmiş kod </script>
Bu şekilde

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,760
<script type="text/javascript"> şifrelenmiş kod </script>
Bu şekilde
Onu demiyorum.

<script type="text/javascript"> alert("Deneme"); </script>
<script type="text/javascript"> dohuw+%Ghqhph%,> </script>

Şeklinde olur, makine bunu nasıl anlasın onu diyorum.

raunchytve

Katılımcı Üye
20 Ocak 2023
360
109
Onu demiyorum.

<script type="text/javascript"> alert("Deneme"); </script>
<script type="text/javascript"> dohuw+%Ghqhph%,> </script>

Şeklinde olur, makine bunu nasıl anlasın onu diyorum.
Bir dizi matematiksel işlemden geçiriyor kodun anlamları olan değişken isimleri, fonksiyon adları ve yorumlar gibi kısımları kısaltılır veya tamamen kaldırır

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
766
Cudi
Olayı yanlış anlamışsın senin yaptığın veri şifrelemeye girer ki aslında şifreleme bile sayılmaz günümüzde shifting yapmışsın namıdiğer sezar. Kaynak kod şifrelenmez obfuscate edilir yani karıştırılır böylece kodun okunarak taklit edilmesini yada lisansının kırılmasının önüne geçmeye çalışılır. Elbet herhangi bir kod senin yaptığın gibide şifrelenebilir bu yöntem içinde çözücü bir uygulama gerekir bu uygulama şifrelenmiş ve normal şekilde çalıştırılamayacak olan veriyi önce çözer ardından çalıştırır. Ki bu noktada çözme ve çalıştırma işlemini yapan uygulamayı obfuscate etmen gerekir:D yoksa onu okuyarak şifreli verinin nasıl çözüleceğini anlar insanlar yani her türlü işin bir yerine obfuscate muhakkak olur kodu çözmeye çalışan kişinin işini zorlaştırmak için. Senin yaptığın ise bu iki yönteme de girmiyor, kullanılsa kullanılsa şöyle kullanılır: şifreli binary, çözücü uygulama tarafından senin sitene yüklenir ve dönen cevap çalıştırılır. Bu tabi yüksek boyutlu bir uygulamada saçma bir yöntem olur ama sadece yaptığın projeyi bu başlık altında bu şekilde değerlendirebiliriz. Projeni "kaynak kodları şifreleme" olarak değilde "sezar şifreleme örneği" olarak değerlendirmek daha doğru.

raunchytve

Katılımcı Üye
20 Ocak 2023
360
109
Olayı yanlış anlamışsın senin yaptığın veri şifrelemeye girer ki aslında şifreleme bile sayılmaz günümüzde shifting yapmışsın namıdiğer sezar. Kaynak kod şifrelenmez obfuscate edilir yani karıştırılır böylece kodun okunarak taklit edilmesini yada lisansının kırılmasının önüne geçmeye çalışılır. Elbet herhangi bir kod senin yaptığın gibide şifrelenebilir bu yöntem içinde çözücü bir uygulama gerekir bu uygulama şifrelenmiş ve normal şekilde çalıştırılamayacak olan veriyi önce çözer ardından çalıştırır. Ki bu noktada çözme ve çalıştırma işlemini yapan uygulamayı obfuscate etmen gerekir:D yoksa onu okuyarak şifreli verinin nasıl çözüleceğini anlar insanlar yani her türlü işin bir yerine obfuscate muhakkak olur kodu çözmeye çalışan kişinin işini zorlaştırmak için. Senin yaptığın ise bu iki yönteme de girmiyor, kullanılsa kullanılsa şöyle kullanılır: şifreli binary, çözücü uygulama tarafından senin sitene yüklenir ve dönen cevap çalıştırılır. Bu tabi yüksek boyutlu bir uygulamada saçma bir yöntem olur ama sadece yaptığın projeyi bu başlık altında bu şekilde değerlendirebiliriz. Projeni "kaynak kodları şifreleme" olarak değilde "sezar şifreleme örneği" olarak değerlendirmek daha doğru.
Zort oldum :D
Başlığı düzelttim teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.