Shell Decode Eğitimi

Maveraün Nehr

Blue Expert / Head of Malware Team
25 Haz 2021
976
1,865
41.303921, -81.901693
Merhabalar bugün sizlere siber saldırı üzerinde sıkça kullanılan index, config vs. işlemlerin gerçekleşmiş olduğu C99, Zehir gibi isimleri olan "Shell" adını verdiğimiz araçların nasıl bir kod yapısına sahip olduğunu öğrenmek, içerisinde bir log varsa bunların tespiti gibi görsel bir eğitim videosunu değerli arkadaşım @'CaptainKanka ile çekmiştik. Uzun süredir paylaşmamıştık. Ben de siz değerli üyeler için yararlı olduğunu düşündüğüm bu videolu eğitimi @'CaptainKanka 'nın izni ile paylaşayım dedim. İyi seyirler diliyorum.

@blacksmt isteği üzerine Yandex Disk Bağlantısı;

Son düzenleme:

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,962
890
Sahane bir egitim olmus, elinize saglik.

Kafam vidyodan sonra php php php diye alert vermeye basladi :) Ögrenilmesi gerekli diye düsünüyorum.

Her ikinize de tesekkürler.

bozokk

Üye
21 Kas 2021
53
48
Orta Asya
Merhabalar bugün sizlere siber saldırı üzerinde sıkça kullanılan index, config vs. işlemlerin gerçekleşmiş olduğu C99, Zehir gibi isimleri olan "Shell" adını verdiğimiz araçların nasıl bir kod yapısına sahip olduğunu öğrenmek, içerisinde bir log varsa bunların tespiti gibi görsel bir eğitim videosunu değerli arkadaşım @'CaptainKanka ile çekmiştik. Uzun süredir paylaşmamıştık. Ben de siz değerli üyeler için yararlı olduğunu düşündüğüm bu videolu eğitimi @'CaptainKanka 'nın izni ile paylaşayım dedim. İyi seyirler diliyorum.

Eline sağlık

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,257
localhost/admin.php
Sahane bir egitim olmus, elinize saglik.

Kafam vidyodan sonra php php php diye alert vermeye basladi :) Ögrenilmesi gerekli diye düsünüyorum.

Her ikinize de tesekkürler.
Javascript de gerekli. Xss bulduktan sonra cookie yi olusturacak kadar lazim en azindan. Sonuçta sızma düşünüldüğünde sadece kali toolları yeteri olmayabilir :)

AwiR

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
503
211

Elinize sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.