Shodan ile yazıcıya sızma

oxxyep

Yeni üye
17 Kas 2019
11
0
Merhaba TürkHackTeam Ailesi,

Shodan ile canon yazıcıya sızdım. Parrot Os İşletim sistemi kullanıyorum.

Öncelikle Yazıcıya Ftp ile sızıyorum ama yazıcıdan birşeyler yazdırmak istersem nasıl yaparım bilen var mı ?

GZjlEb.png

şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

IboCanReyis

Uzman üye
31 Ara 2015
1,438
0
FTP ile bir şey yapabileceğini zannetmiyorum 2-3 defa denk gelmiştim yazıcılara fakat hiç ftp olanına denk gelmedim genelde web tarayıcı üzerinden yönetim paneli vardı.

Öneri : Shodan ücretsiz sürümü epey sınırlı zoomeye.org kullanabilirsin şuan piyasada bulunan en iyi ve ücretsiz search engine aracı zoomeye. Belki daha iyileri vardır fakat benim bulabildiğim en iyisi bu.

oxxyep

Yeni üye
17 Kas 2019
11
0
FTP ile bir şey yapabileceğini zannetmiyorum 2-3 defa denk gelmiştim yazıcılara fakat hiç ftp olanına denk gelmedim genelde web tarayıcı üzerinden yönetim paneli vardı.

Öneri : Shodan ücretsiz sürümü epey sınırlı zoomeye.org kullanabilirsin şuan piyasada bulunan en iyi ve ücretsiz search engine aracı zoomeye. Belki daha iyileri vardır fakat benim bulabildiğim en iyisi bu.

Teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.