Sibeer Güvenlik hk.

frknshns

Yeni üye
8 Haz 2016
15
0
Siber güvenlik alanında uzmanlaşmak istiyorum. Bunun için neler öğrenmem, neler yapmam gerekir. Sırasıyla yazarsanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Belvando

Üye
3 Haz 2017
249
15
Mantı V2
Kardeşim şunu belirtmek isterim.
Çoğu kişi siber güvenliğe başlayacak kişilere ilk olarak programlama dili öğrenmesi gerektiğini belirtir.
Bu çok doğru ancak yeni başlayacak birisi için ağır bir yük olabilir.
Tabi dil bilmen seni bir adım ileride başlatır.

Sana tavsiyem şu sıra:
Bu işlerde yapılan hareketlerin mantığını anlamak için BGA'nın yayınladığı eğitim makelelerini okuyabilirsin.
Zaten kendini yeterli bulduğun noktada programlama diline ihtiyaç duyucaksın. Bu noktada sana önerebileceğim dil python'dur.

Ama ana amacın öğrenmek olsun.
Araştırmadan bilgisayardan kalktığın zaman olmasın.
Herkez pratik yapabilir, ama bir kısmı nasıl işlediğini dahi bilmezler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.