Siber güvenliğe başlamak için doğru adımlar nelerdir?

ottk

Yeni üye
1 Eki 2023
4
0
Merhabalar sayın tht topluluğu,

Siber güvenliğe ilk adımlarımı atarken sizlerden en verimli dersleri ve eğitimleri alabileceğim yerli öğrenmek isterim. Bir ekibe katılıp kendimide ayrıca geliştirmek isterim. Deneyimli hocalarım ve arkadaşlarım yardımcı olursalar çok sevinirim :)

Herkese iyi forumlar.

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,491
52
659
Türkiye Cumhuriyeti

Siber güvenliğe ilk adımlarımı atarken sizlerden en verimli dersleri ve eğitimleri alabileceğim yerli öğrenmek isterim. Bir ekibe katılıp kendimide ayrıca geliştirmek isterim. Deneyimli hocalarım ve arkadaşlarım yardımcı olursalar çok sevinirim :)

Herkese iyi forumlar.
Merhaba ottk,

Öncelikle foruma hoş geldin, siber güvenlik alanında başarılar. Başlangıç olarak İngilizce bir eğitim almak istersen;

Udemy'de bulunan Cyber Security Course for Beginners - Level 01 kursuna göz atmanı öneririm.

Türkçe kaynaklar istersen de "BTK Akademi" üzerinden;

"Siber Güvenlik Analisti Eğitimi" "Siber Olay Tespit ve Müdahale" "Siber Güvenlikte Linux İşletim Sistemleri"

Eğitimlerine göz atabilirsin.

İyi Forumlar...

OnTrigger

Üye
21 Eyl 2022
222
72
Hazır tool öğrenmek yerine önce programlama sonra da sistemi öğren. Web nasıl çalışır? Sunucu nedir? Saldırı türleri gibi derin konularda bilgin olsun. Hayatının sonuna kadar sqlmap kullanamazsın. Kendi exploiti için yazıp zafiyetleri kendin tespit edersen siber güvenliği biliyorum dersin.

Ogre.

Yeni üye
7 Eki 2023
4
0
Arkadaşlar merhaba,
Bende aynı şekilde siber güvenlik çalışıp bi takıma girmek istiyorum ve bu takım işi nasıl oluyor buradan bulabilir miyim ?

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,607
5
3,346
Россия
ben ilk önce atıl samamcı oglunun etick hacker kursunu almıştım son olarak ahmet birkan araya girdi anladım ki siberden bana meyve yok bende farklı alanlarda yolumu buldum diyelim udemy tavsiye edebilirim tr kaynak siber alanda biraz az olsada yabancı kaynakları tavsiye edebilirim :) ama ingilizce bilmiyorsan ingilizce ögrenmende bu yol icin faydalı olur :)

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
120
4,800
Siber güvenliğe ilk adımlarımı atarken sizlerden en verimli dersleri ve eğitimleri alabileceğim yerli öğrenmek isterim.
Siber Güvenlik için Yol Haritası: TIKLA
Siber Güvenliğe Başlangıç için Kaynaklar: TIKLA
Bir ekibe katılıp kendimide ayrıca geliştirmek isterim.
Anka Underground Ekibi: TIKLA
Ayrıca siber güvenlik ile ilgili kulüpler için kulüpler kategorisine bakabilirsin: TIKLA

By.Mrx

Katılımcı Üye
22 Haz 2021
280
2
50
32

Herkese iyi forumlar.
İzlemeni önereceğim youtube kanalları
Sixpon
Yedinci Katman
Can Deger
Mehmet Dursun İnce

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,432
49
981
Merhabalar

Can değer youtube kanalına bakarak fikir sahibi olabilirsiniz

buradan kulüplere katılabilir veya ekip alımlarını takip edebilirsiniz bunun yanında başka eğitim platformlarına göz gezdirebilirsiniz.

İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.