Siber Güvenlik Alanında Kurs Önerisi

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
450
210
Merhaba dostlar ben uzun zaman önce ATIL SAMANCIOĞLU ' nun etik hacker olma kursuna başladım 29 bölümlük bi kurs ben 10. bölümdeyim yolun yarısı daha ve bu kurs giriş seviyesine hitap etmekte kurs link : https://www.udemy.com/course/etik-hacker-olma-kursu/ size bu kursu bitirdikten sonra ileri seviye derecede öğrenim veren bir kurs önerisi vermenizi istiyorum
udemy hesabımda
https://www.udemy.com/course/python-sifirdan-ileri-seviyeye/ ------- https://www.udemy.com/course/sizma-testleri/ bu kurslarda mevcut olmakta bunların dışında ileri seviye için
kaliteli bi kurs öneriniz varsa duymak isterim vaktim sınırlı ve boşa gitmesini hiç istemem dostlar.

iyi günler...

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,349
2,524
Merhaba Değerli Üyemiz, siber güvenlik konusunda bir kurs önerisi olarak SANS Institute'ın eğitimlerini önerebilirim. SANS, dünya çapında bilinen ve kabul görmüş bir eğitim kuruluşudur ve siber güvenlik alanında birçok farklı seviyedeki kurs sunmaktadır. Ayrıca, kursların bazıları online olarak da sunulmaktadır, bu sayede konforunuzda eğitim alabilirsiniz. Eğitimlerin detaylarını ve kayıt işlemlerini SANS Institute'ın web sitesinden öğrenebilirsiniz. Ek olarak, siber güvenlik alanında en popüler ve kaliteli kurslardan biri olan "Siber Güvenlik ve Hackleme Kursunu" önerilebilirim. Bu kurs, siber güvenlik alanında kendini geliştirmeyi ve güncel teknikleri öğrenmeyi hedefleyen kişiler için ideal bir seçim olduğunu rahatlıklasöyleyebilirim. Kurs, siber güvenlik konularına genel bir bakış sunarak başlar ve daha sonra siber saldırıların en yaygın türleri ve nasıl önlenebilecekleri hakkında detaylı bilgi verir.

İyi Forumlar

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,762
507
24
Praise The Fool
İlla kurs mu olması gerekiyor? Eğitim niteliği taşıyan ama tam bir kurs olmayan videoları izleyerek o videolardaki anahtar kelimeler, programlar hakkında makaleler, yazılar okuyarak veya pratik testler yaparak öğrenmeyi seçebilirsin.

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
450
210
İlla kurs mu olması gerekiyor? Eğitim niteliği taşıyan ama tam bir kurs olmayan videoları izleyerek o videolardaki anahtar kelimeler, programlar hakkında makaleler, yazılar okuyarak veya pratik testler yaparak öğrenmeyi seçebilirsin.

Dostum öncelikle evet illa kurs olması gerekmekte çünkü kariyerime resmi olarak bişiler katmak istiyorum sertifika gibi ve ileri seviye için eğitim arıyorum eğer ileri seviye kurs önerin varsa şans verceğime emin ol

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,762
507
24
Praise The Fool
Dostum öncelikle evet illa kurs olması gerekmekte çünkü kariyerime resmi olarak bişiler katmak istiyorum sertifika gibi ve ileri seviye için eğitim arıyorum eğer ileri seviye kurs önerin varsa şans verceğime emin ol
Aha! o iş zor. Udemy'deki sertifikaların bakkaldaki amcada bile değeri yok. 2 JS kodu yazıp alabileceğin sertifikaların geçerliliğine pek güvenme. Kimse de ciddiye almaz zaten bu sertifikaları. Bunun için ücretini ödediğin büyük kuruluşların fiziksel sınavlarına katılıp belli bir beceriyi sunduktan sonra alabileceğin gerçek sınavları kovalaman lazım. Ne BTK ne Udemy kurslarının sertifikaları sana bunu sağlar.

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
450
210
Aha! o iş zor. Udemy'deki sertifikaların bakkaldaki amcada bile değeri yok. 2 JS kodu yazıp alabileceğin sertifikaların geçerliliğine pek güvenme. Kimse de ciddiye almaz zaten bu sertifikaları. Bunun için ücretini ödediğin büyük kuruluşların fiziksel sınavlarına katılıp belli bir beceriyi sunduktan sonra alabileceğin gerçek sınavları kovalaman lazım. Ne BTK ne Udemy kurslarının sertifikaları sana bunu sağlar.
Peki dostum da hala bana neyin katkı sağlayabilceğini yazmadın youtubeda ki videoları mı kastettin

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,762
507
24
Praise The Fool
Peki dostum da hala bana neyin katkı sağlayabilceğini yazmadın youtubeda ki videoları mı kastettin
Sana neyin katkı sağlayabileceğini ilk mesajımda bahsettim zaten, ikinci mesajımda ise katkıdan çok kariyerin için gerekli olduğunu düşündüğün/istediğin sertifika konusuna değindim. Zahmet olmazsa bi' oku, anla. Dünyada geçerliliği olan sertifika programlarını da kendin araştır, her şeyi senin için gidip ben araştıracak değilim.

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
450
210
Sana neyin katkı sağlayabileceğini ilk mesajımda bahsettim zaten, ikinci mesajımda ise katkıdan çok kariyerin için gerekli olduğunu düşündüğün/istediğin sertifika konusuna değindim. Zahmet olmazsa bi' oku, anla. Dünyada geçerliliği olan sertifika programlarını da kendin araştır, her şeyi senin için gidip ben araştıracak değiim
Burası bir form sitesi araştırma yapmanı bekleyen yok bilgin varsa aktarmanı istedim ama Youtube videolarıyla sınırlı bilgin olduğunu anlıyorum ki okuduğumu anlamadığımı söylemişsin daha ne dediğimi anlamadan.
düşüşlerde başarılar...

Merhaba Değerli Üyemiz, siber güvenlik konusunda bir kurs önerisi olarak SANS Institute'ın eğitimlerini önerebilirim. SANS, dünya çapında bilinen ve kabul görmüş bir eğitim kuruluşudur ve siber güvenlik alanında birçok farklı seviyedeki kurs sunmaktadır. Ayrıca, kursların bazıları online olarak da sunulmaktadır, bu sayede konforunuzda eğitim alabilirsiniz. Eğitimlerin detaylarını ve kayıt işlemlerini SANS Institute'ın web sitesinden öğrenebilirsiniz. Ek olarak, siber güvenlik alanında en popüler ve kaliteli kurslardan biri olan "Siber Güvenlik ve Hackleme Kursunu" önerilebilirim. Bu kurs, siber güvenlik alanında kendini geliştirmeyi ve güncel teknikleri öğrenmeyi hedefleyen kişiler için ideal bir seçim olduğunu rahatlıklasöyleyebilirim. Kurs, siber güvenlik konularına genel bir bakış sunarak başlar ve daha sonra siber saldırıların en yaygın türleri ve nasıl önlenebilecekleri hakkında detaylı bilgi verir.

İyi Foruml
"Siber Güvenlik ve Hackleme Kursunu" bunun linkini verebilme şansın varmı dostum.

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,762
507
24
Praise The Fool
Burası bir form sitesi araştırma yapmanı bekleyen yok bilgin varsa aktarmanı istedim ama Youtube videolarıyla sınırlı bilgin olduğunu anlıyorum ki okuduğumu anlamadığımı söylemişsin daha ne dediğimi anlamadan.
düşüşlerde başarılar...
Ahahaha araştırma yapmanı bekleyen yokmuş, anlıyorum.. Google ya buradaki insanlar doğru. Neyse. Ben de sana bilgi sundum. 2 yorumum da sana gayet güzel bilgi sunuyor, sen bilgiyi alıp işlemen gerektiğini ve armutun gökten ağzına düşmeyeceğini anlamamış araştırmayı da senin için yapmamızı bekleyen hazırcı birisin belli ki. Önce kurs ile olmaz, daha pratik bir yolu tercih etmen konusunda tavsiyede bulundum, daha sonra da sertifa yalanı hakkında acı gerçeği. Zahmet edip google'a "Siber güvenlik kariyerinde popüler sertifikalar" yazamayan birisin bana mı ahkam kesiyorsun. Udemy sertifikalarının bir işe yaracağını düşünen birisini fazla ciddiye almışım sanırım. Youtube ile sınırlı dediğin o 2 attığım linkten birisi Mehmet Dursun İnce, diğeri ise Prof. Dr. Kemal Bıçakcı. İnsanların bilgi birikimleri, kalitesi bulundukları platforma göre şekillenmez. Bu adamların kim olduklarını bi' araştır istersen. Kariyerlerine, neler başardıklarına bakarsın. Ah sen eminim onu da yapmazsın, onu da biz mi söylüyorduk? Udemy'de izlediğin o Atıl samancıoğlu siber güvenlikçi bile değil. Udemy'ye 5 lira verince kendini çok önemli biri zannetmişsin galiba. ^^ Sen en iyisi udemy sertifikanı al ve işlere başvurmaya başla eminim o sertifikaları görünce herkes seni işe almaya çalışacaktır. 🤣

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.