Siber Güvenlik Alanında Nasıl Gelişirim

connec

Uzman üye
5 Nis 2022
1,103
1,052
1283
Öncelikle herkese merhaba. Ben ileride siber güvenlik alanında çalışmak istiyorum. Penetrasyon testleri ilgimi çekiyor. Şu anlık bir kurs platformu üzerinden aldığım etik hackerlik kursu üzerinden ilerliyorum ve orta seviyede python bilgim var. Fakat ilerlediğim kurs aşırı temel bilgiler ve eski, artık kullanılmayan yöntemleri öğretiyor. Ben daha derine dalmak, güncel teknikler öğrenmek istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Etik hackerlikle ilgili güncel bilgilere nasıl ulaşabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.