Siber güvenlik alanında yeniyim

Nemecsek

Yeni üye
13 May 2019
0
0
Merhabalar Değerli Forum Üyeleri,Ben Nemecsek !

Siber güvenlik alanını öğrenmek,kendime yeni şeyler katmak,ve eğer ilerleyebilirsem bu alanda kariyer yapmak istiyorum ancak,ne yazıkki yeniyim sizlerin verebileceği tavsiye var mıdır ? Hem ne demiş atalarımız bilmemek değil sormamak ayıp.Bana bir yol haritasi çizebilirmisiniz ?(Yabancı dili dert etmeyin ingilizce okuduğum için herhangi bir sıkıntı yok)sizce nereden başlamalıyım ?

Fikirlerinizi,yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi beklemekteyim.

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
Merhabalar Değerli Forum Üyeleri,Ben Nemecsek !

Siber güvenlik alanını öğrenmek,kendime yeni şeyler katmak,ve eğer ilerleyebilirsem bu alanda kariyer yapmak istiyorum ancak,ne yazıkki yeniyim sizlerin verebileceği tavsiye var mıdır ? Hem ne demiş atalarımız bilmemek değil sormamak ayıp.Bana bir yol haritasi çizebilirmisiniz ?(Yabancı dili dert etmeyin ingilizce okuduğum için herhangi bir sıkıntı yok)sizce nereden başlamalıyım ?

Fikirlerinizi,yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi beklemekteyim.

Başlangıç olarak buradaki konulara göz atmanızı tavsiye ederim
Bkz; https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1810038-mutlaka-okuyun-siber-guvenlik-bolum-rehberi.html

Anlamadığınız veya sormak istediğiniz yerler olursa THT Yardım Merkezi Kategorisine Konu Açabilirsiniz

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,766
680
Germany
ctflere katıl,dvwa çöz,bwapp çözebilirsin forumda çoğu şeyler var araştırabilirsin.

CiHaN-i TuRaN

Kıdemli Üye
29 Tem 2017
3,479
991
Önce matematik sonra diziler sonra algoritma sonra programlama dilleri sonra mantıksal işlemleri en son siber güvenlik dersleri

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.