Siber Güvenlik, Hacker Desteği, Öneriler

LesanTira

Yeni üye
20 Eki 2023
4
1
Merheba TurkHackTeam Saygı Değer Kullanıcıları

İzninizle kendimi tanıtayım öncelikle ben şuan uzmanlaşma aşamasında olan bir full stack web geliştiricisiyim.
ve suan mesleğimde pek heyecan alamıyorum ve yaptığım tasarımlar artık beni memnun etmiyor. geliştirmiş olduğum
back-end sistemleride beni gün geçtikçe yormaya ve sıkmaya başladı benim için yeni bi alan olmasını istediğim IT veya
Siber Güvenlik Alanı hakkında biraz bilgi edindim ama nasıl bilinçli bi şekilde öğreneceğimi veya herhangi bi suç işlemeden
bi uygulama yapacağımı bilmiyorum bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek fikirlerini veya yol gösterebilcek uzman kişilerin
açıklamalarını Heyecanla bekliyorum.

Saygılarımla İyi Günler

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806
için yeni bi alan olmasını istediğim IT veya
Siber Güvenlik Alanı hakkında biraz bilgi edindim ama nasıl bilinçli bi şekilde öğreneceğimi veya herhangi bi suç işlemeden
bi uygulama yapacağımı bilmiyorum bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek fikirlerini veya yol gösterebilcek uzman kişilerin
açıklamalarını Heyecanla bekliyorum.
Merhaba, suç işlemeden ve bilinçli bir şekilde kendini geliştirmek için CTF (Capture the flag) ve Labları kullanabilirsin.
Bu sistemlerde bilerek bırakılmış açıklar oluyor, sen de bunları çözmeye çalışıyorsun.

Bunun için tryhackme, hackthebox, vulnhub gibi siteleri kullanabilirsin.
Ayrıca forumumuza ait olan CTF (Gitmek için tıkla) platformunu da kullanabilirsin.

LesanTira

Yeni üye
20 Eki 2023
4
1
Merhaba, suç işlemeden ve bilinçli bir şekilde kendini geliştirmek için CTF (Capture the flag) ve Labları kullanabilirsin.
Bu sistemlerde bilerek bırakılmış açıklar oluyor, sen de bunları çözmeye çalışıyorsun.

Bunun için tryhackme, hackthebox, vulnhub gibi siteleri kullanabilirsin.
Ayrıca forumumuza ait olan CTF (Gitmek için tıkla) platformunu da kullanabilirsin.
Öncelikle öneme alıp cevap verdiğin için teşekkür ederim.
peki nasıl bi yol izlememi önerirsin?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.