Siber güvenlik ödevi

Morphy0

Yeni üye
2 Nis 2020
2
0
Merhaba arkadaşlar yapmam gereken siber güvenlikle alakalı bir proje var ve ben tam olarak nerden başlamam gerektiğini bile bilmiyorum. bir malware üretip sadece IP adresini bildiğim herhangi bir işletim sistemine (win,linux,mac) saldırtmam gerekiyor. aşina oldugum bir alan değil ve proje hocam herhangi bir soru kabul etmiyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

SeNZeRo

Özel Üye
8 Eyl 2016
5,100
14
Malwareyi msfvenom ile üretebilirsin. Ürettikten sonra bir obfuscator ile obfuscate ederek antivirüslere yakalanmasını engelleyebilirsin. Sadece ip adresini bildiğin bir sisteme bu malwareyi bulaştıramazsın. İllaki karşı tarafın bu malwareyi indirip sisteminde çalıştırması gerekiyor.

Morphy0

Yeni üye
2 Nis 2020
2
0
karşı tarafın indirip çalıştırmasında sıkıntı yok sadece bilgi olarak ip diye bir sınırlama vardı, peki hangi işletim sisteminde daha kolay olur?

SeNZeRo

Özel Üye
8 Eyl 2016
5,100
14
Windows ve Linux sistemler Mac sistemlere göre daha kolay olur. Windowsta da windows defenderı atlatmanız gerekiyor. Bundan dolayı Linux sistemler bana göre daha kolay.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.