Siber güvenlik şirketi kuruyorum

Nocuous

Katılımcı Üye
14 Nis 2013
799
0
src
Başlıkta da belirttiğim gibi siber güvenlik şirketi kuruyorum İzmir merkezli olarak. 14 yaşımda başlayan bu heves 22 yaşıma kadar hobi olarak birşeyler kattı bana fakat artık işleri kurumsal boyuta taşımanın zamanı geldi. Üniversiteyi dondurdum ve 30 bin lira borç aldım. Önümdeki 2 aylık süreç hazırlık aşaması olarak iş planimi detaylandirip kurumsal anlamda ciddiye alınmak için bga ve ulusal ceh sertifikasını almak olucak bga için kayıt yaptırdım ve subat 19 da süreç başlayacak. Bu adımda şunu yapsan güzel olur ülkede bu eksik diyeceğiniz düşüncelerinizi okumaktan mutluluk duyarım, herkese iyi çalışmalar dilerim.

ishakonc

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,517
1
Linux
Merhaba Nocuous;
Öncelikle Hayatında Başarılar Dilerim.Tavsiyeme Gelirsek.
Yerli Uygulama Az.
Oyun Yapımcıları çok az
Güvenlik Anlamında Örnek Sitelerde Ücretli Açık Tespiti yapabilirsiniz.
Fakat Yerli Oyun yapmanı tavsiye ederim.Çünkü Olan oyunlarda ordan burdan alıntı.

İyi Çalışmalar.İshakonc

Cazuz

Uzman üye
12 Tem 2014
1,039
0
Türkiye’de SB alanında 10 numara insanlar var araştırmalısın olmayanı yapmalısın diyecem ama Türkiye’de az sayıda sağlam sb olmadığı için güzel seçim...

Haytta Başarılar...

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6
Bu iş oldu bittiye getirecek bir şey değil; olan sermayeye olur. Başarılar dilerim.
Türkiye'de siber alanda güvenlik önlemleri noksan, yerli uygulamalara da ağırlık verilmeli diye düşünüyorum

30 Eyl 2017
83
0
başarılar ama çok geç kalmışsın ve programlamada öğren
kendi güvenlik araçlarını yazarsın izmirin neresinde kuracaksın

1mpossibl3

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
309
3
C:/system32
Allah utandirmasin abim.mobil uygulama iyi olur veya oyun yanlız söyle bişey söyleyeyim ilk etapta oyun yapmak isterseniz ve tek seferde gta v gibi oyun yapmayı beklemyin siz daha iyi biliyorsunuz dur da yavaş yavaş acelesi yok daha gencsiniz önünüz açık.

fextor

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
515
10
TURAN
Eksikleri söylesek bitmezki :)
-Milli bir sosyal ağ programımız yok
- Oyunlarımız az
- Siber alandaki eğitimler az
Daha aklıma gelmiyo.

RootVited

Üye
13 Ocak 2018
110
0
İzmir
Başlıkta da belirttiğim gibi siber güvenlik şirketi kuruyorum İzmir merkezli olarak. 14 yaşımda başlayan bu heves 22 yaşıma kadar hobi olarak birşeyler kattı bana fakat artık işleri kurumsal boyuta taşımanın zamanı geldi. Üniversiteyi dondurdum ve 30 bin lira borç aldım. Önümdeki 2 aylık süreç hazırlık aşaması olarak iş planimi detaylandirip kurumsal anlamda ciddiye alınmak için bga ve ulusal ceh sertifikasını almak olucak bga için kayıt yaptırdım ve subat 19 da süreç başlayacak. Bu adımda şunu yapsan güzel olur ülkede bu eksik diyeceğiniz düşüncelerinizi okumaktan mutluluk duyarım, herkese iyi çalışmalar dilerim.

komutanım ben gelebilirim izmirdeyim ;) tam olarak özelden adres atabilirmisiniz gelmek isterim

Nocuous

Katılımcı Üye
14 Nis 2013
799
0
src
komutanım ben gelebilirim izmirdeyim ;) tam olarak özelden adres atabilirmisiniz gelmek isterim

Henüz evrak ve sertifika işlerini hallediyorum ortalama 2 sonra ofisi folkartta açmış olurum diye düşünüyorum ozaman daha detaylı adres yazarım

Eksikleri söylesek bitmezki :)
-Milli bir sosyal ağ programımız yok
- Oyunlarımız az
- Siber alandaki eğitimler az
Daha aklıma gelmiyo.

Aslinda online birebir eğitimler de düşünüyorum. Tabi ana işimiz kurumlara sızma testi ve bilgi güvenliği hizmeti olacak

başarılar ama çok geç kalmışsın ve programlamada öğren
kendi güvenlik araçlarını yazarsın izmirin neresinde kuracaksın

Size geç kaldigimi düşündüren nedir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

izcafer

Katılımcı Üye
11 Tem 2009
437
0
33
Asgardia
başarılar kardeşim bende izmirdeyim destek gerekirse haber vermen yeterli özelden iletişim bilgimi yollıcam. aynı zamanda dijital baskı işi yapıyorum kart katolog fln işin olursa haberleşlim yardımcı olurum elimden geldikçe

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,277
168
93
root@kali:~#
Medyayi cok iyi kullanmaniz gerekmekte diye düşünüyorum. Siber güvenlik denen mevzunun facebook çalmaktan bilenlerin sayısı bi hayli yüksek. Ülkede eksik olan şey sanal alemin sadece oyun - sosyal medya olarak bilinmesi. eger ki reklamlarinizla ve medyayi kullanmanizla insanlari bilinclendirirseniz hem siz cok kazanırsınız hem ülke kazanır. imla hataları olabilir kusura bakmayın (=

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.