Siber güvenlik uzmanı nasıl olabilirim

XCodeExpertX

Katılımcı Üye
8 May 2020
274
52
Malatya
Yaşım 17 üniversite sınavına gireceğim bu yıl. Sizlerden istediğim bilgisayar konusunda bölüm seçmek istiyorum ama o tür bölümlerin hem maaş hemde zorluk derecesini bilmiyorum. Bir kaç arkadaşa sordum siber güvenlik uzmanı ol dediler sizce nasıl bir meslek?

KingBattle666

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,289
0
Vezirköprü
zorluğu problem değil er yada geç ünvde öğrenirsin fakat bilgisayar sayısal bir bölüm fizik kimya biyoloji ve mat yapman gerek eğer onları yaparım diyorsun bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği seçebilirsin.

Saaben

Yeni üye
13 Tem 2020
23
0
Siber Uzay
Bildiğim kadarıyla siber güvenlik bölümü diye bir bölüm maalesef üniversitelerimizde yok. Fakat sanki bir kaç üniversitede bilgi güveliği bölümü olduğunu duymuştum onlara bir bakmanı tavsiye ederim. Onun dışında hayatım bilgisayarların başında geçsin diyorsan sana tavsiyem siber güvenliği iyice öğrenmen , üniversitede bilgisayar mühendisliği okuyup bütün bildiklerini katlayabilirsin. Son olarak bilgisayar bölümünü hatırı sayılır bir üniversitede bitirsen zaten ne kadar maaş alacağım diye bir daha düşünmezsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.