Siber güvenlik uzmanı.

Detroitt

Yeni üye
29 Haz 2020
2
0
Siber güvenlik uzmanı olmak için illa ki İngilizce öğrenmek mi gerekiyor? Yani kardeşim illa ki İngilizce şart? Hacker demiyorum gördüğüm kadarıyla burada hacker olmak istiyorum yada onun gibi şeyler söyleyenlere "Mr.robot izleyip gelmiş" "lamer bile değil" "foruma kayıt olurken kimlik sorulsun" gibi saçma sapan şeyler söyleniyor insanın içinde olan isteği de öldürüyorlar!

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,646
1,001
Belki İngilizce olmadan öğrenebilirsin birçok şeyi ama kendini güncel tutmak daha çok bilgiye ulaşmak için İngilizce şart. İlerde siber güvenlik uzmanı olarakta çalışmayı düşünüyorsan mutlaka öğrenmelisin. Bu yazılımda da böyle yazılım teknolojisinin kendi dokümantasyon kaynağı zaten İngilizce oluyor. Haliyle okuduğunu anlayacak düzeyde İngilizce çok önemli oluyor.

Detroitt

Yeni üye
29 Haz 2020
2
0
Belki İngilizce olmadan öğrenebilirsin birçok şeyi ama kendini güncel tutmak daha çok bilgiye ulaşmak için İngilizce şart. İlerde siber güvenlik uzmanı olarakta çalışmayı düşünüyorsan mutlaka öğrenmelisin. Bu yazılımda da böyle yazılım teknolojisinin kendi dokümantasyon kaynağı zaten İngilizce oluyor. Haliyle okuduğunu anlayacak düzeyde İngilizce çok önemli oluyor.

İngilizce hangi seviye de olmalı? A1? A2?

B yada a?

Moderatör tarafında düzenlendi:

biltr023231

Katılımcı Üye
4 Nis 2013
524
0
Afyonkarahis
İngilizceyi sorun etmeyin bütün karşınıza çıkan ingilizce kelimeleri terimleri çeviri kullanarak çevirin aklınızda kalmasını istiyorsanız o kelimeler ile alakalı yazı yazmaya çalışın vs 3-5 basit teknikle bilmeniz gereken ingilizce kelimeleri öğrenmeniz yeterli olacaktır.

EZE3L

Üye
20 Haz 2014
105
0
Vatan
Siber güvenlik ile alakali internette çıkan Türkçe bilgilerle başlangıç ve orta düzeye gelebilirsin. Ama uzman veya ileri seviye kısmı için bence ingilizce kesinlikle gereklidir.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Şöyle düşün C1 İngilizcesi olanla A1 ingilizcesi olan aynı olmıycaktır
C1 daha net araştırmalar yapıcaktır program dillerini öğrenirken daha kolay olucaktır böyle düşün
Orta düzey için A2 Yeterli bir seviye olucaktır ama ilerisi için en az B1 Seviyesine gelmen gerektiğini düşünüyorum

Soulfly12

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
366
1
Türkçe kaynaklar dışında İngilizce kaynaklara da bakabilmeniz gerekir bunun için İngilizce gerekli lakin zaten araştırma yaparken çevire çevire öğrene öğrene gelişecektir.

Detroitt

Yeni üye
29 Haz 2020
2
0
Siber güvenlik ile alakali internette çıkan Türkçe bilgilerle başlangıç ve orta düzeye gelebilirsin. Ama uzman veya ileri seviye kısmı için bence ingilizce kesinlikle gereklidir.
Herkese teşekkür ederim forum da konumu bulamadım cevap vermediğim ve teşekkürü geç ettiğim için kusura bakmayın.

Şöyle düşün C1 İngilizcesi olanla A1 ingilizcesi olan aynı olmıycaktır
C1 daha net araştırmalar yapıcaktır program dillerini öğrenirken daha kolay olucaktır böyle düşün
Orta düzey için A2 Yeterli bir seviye olucaktır ama ilerisi için en az B1 Seviyesine gelmen gerektiğini düşünüyorum

Teşekkür ederim

Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

KingBattle666

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,289
0
Vezirköprü
Şöyle Düşünebilirsin mesela türkiyede eğitimini tamamladın doktora yapmak ve bu işin uzmanı olmak istiyorsun bunun için gelişmiş ülkelerden eğitim almak isteyeceksin hep önüne ingilizce çıkacak o yüzden bilmende çok fayda var o yüzden ingilizce şart diyor herkes türkiyede öğrendiğin bilgiler sana yetmeyecek çünkü daha çok bilgi isteyeceksin bunu başarmak içinde yabancı dil maalesef şart.

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Bu tamamen benim fikrim, bunu belirteyim. İngilizce şart bence. Abi niye bu kadar kasıyorsun ki ? İngilizce öğrenmek sandığın kadar zor bir şey de değil hani, dizi izleyerek öğreniyor insanlar.
İngilizce olmadan maserati de 1. viteste yüksek hız ile gidiyormuşsun gibisindir. Ama İngilizce öğrendiğin de 5. viteste yüksek hız yapmaya başlıyorsun. İnternetin %90'ı İngilizce, en kötü B1 İngilizce'ye sahip olmalılsın bence.

Detroitt

Yeni üye
29 Haz 2020
2
0
Bu tamamen benim fikrim, bunu belirteyim. İngilizce şart bence. Abi niye bu kadar kasıyorsun ki ? İngilizce öğrenmek sandığın kadar zor bir şey de değil hani, dizi izleyerek öğreniyor insanlar.
İngilizce olmadan maserati de 1. viteste yüksek hız ile gidiyormuşsun gibisindir. Ama İngilizce öğrendiğin de 5. viteste yüksek hız yapmaya başlıyorsun. İnternetin %90'ı İngilizce, en kötü B1 İngilizce'ye sahip olmalılsın bence.

Belirli bir eğitim görmüş insanlar çoğu şeyi daha çabuk öğrenir daha hızlı kavrar. Benim gibi ilkokul 3. Terk insanlar eğitimden, dolayı çok daha zor öğreniriz ezberleriz, bir hedef koydum kendime ve o hedeften asla dönmeyeceğim İngilizce öğrenmek gerekiyorsa öğreneceğim. Teşekkürler!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.