Siber Güvenlik

&İsimsiz&

Yeni üye
25 Kas 2022
24
4
çoğunlukla işsten çıktığımda akşam vaktim oluyor 2022 ocaktan beri ilgeliniyorum siber güvenlikle
daha yeniyim baya ama herşeyi öğrenmek istiyorum toolların nasıl çalıştığını portları keyleri vb başlangıç olarak
biri yardımcı olursa cok sevinirim yazılım ve bu alana çok ilgim var arastırıp bilgi edinip pekiştirmek istiyorum kendimi

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
öyle kimse yardımcı olmaz dostum araştırmacı olacaksın misal yazılım da ilerlemek mi istiyorsun ilk önce algoritma ve akış diyagramları,matematik alaında temel atacaksın sonrasında ise yazılıma başlangıç için bir dil seç misal C/C++ olabilir devamında hangi alanda ilerlemek istiyorsan ona uygun bir çalışma disiplini oluşturman lazım.
akıllı telefonlar için swift,kotlin,c# kullanabilirsin,masaüstü için C/C++,java,c#,python kullanabilirsin tamamen nereye odaklandığına bağlı.
resim işlemek istiyorsan python ile lisp var misal ama yerinde olsam masaüstü ve akıllı cihazlara yönelirim çünki akıllı cihazlara uygulama yapıp para kazanmak kolaydır masaüstü programcılıkta extra olur fakat masaüstü programcılığı bitmiş vaziyette ancak bir şirkette iş ararsan lazım olur onun dışında herkes programını şirketlerden alıyor.

&İsimsiz&

Yeni üye
25 Kas 2022
24
4
Dediklerine katılıyorum kesinlikle ama ilk önceliğim siber güvenlik ögrenmek
Yazılım daha çok 2. Planda ama evt ikiside ilgi alanım şuan toolları öğrenip pekiştirmek istiyorum kendimi alabilcegim bı kaynak var mı siber güvenlik ile ilgili bı kitap vb. Şuan yeni aldığım bı yayin var siber güvenlik ve hackerlik kitabı ona baslicam

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
Dediklerine katılıyorum kesinlikle ama ilk önceliğim siber güvenlik ögrenmek
Yazılım daha çok 2. Planda ama evt ikiside ilgi alanım şuan toolları öğrenip pekiştirmek istiyorum kendimi alabilcegim bı kaynak var mı siber güvenlik ile ilgili bı kitap vb. Şuan yeni aldığım bı yayin var siber güvenlik ve hackerlik kitabı ona baslicam
BTK akademi ve UDEMY de kurslar oluyor BTK ücretsizde udemy ücretli bu arada.
fiyatlar 40 ile 200 lira arasında değişiyor.
kitap olarak ingilizce var önereceğim türkçe kaynaklar mağlumunuz iyi değiller.

&İsimsiz&

Yeni üye
25 Kas 2022
24
4
Anladım kurslara bı göz atmak iyi olur dediğin gibi saolasin kurslara bı bakayim elimdeki kitabı bitiriyim inş onlarada bakalim

Alcatraz0657

Katılımcı Üye
14 May 2020
284
80
çoğunlukla işsten çıktığımda akşam vaktim oluyor 2022 ocaktan beri ilgeliniyorum siber güvenlikle
daha yeniyim baya ama herşeyi öğrenmek istiyorum toolların nasıl çalıştığını portları keyleri vb başlangıç olarak
biri yardımcı olursa cok sevinirim yazılım ve bu alana çok ilgim var arastırıp bilgi edinip pekiştirmek istiyorum kendimi
siber güvenlik için udemy'den bazı kurslar satın alabilirsin, eğer istersen sana önerebileceğim kurslarda var, ayrıca sana önerim önce network öğrenmelisin

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Merhabalar,

Bazı eğitimler: https://www.turkhackteam.org/konular/siber-guvenlik-egitimi-onerisi.2026672/#post-9681737

Vakitten ziyade buradaki olay devamlılıktır. Zaten biraz ilerletince hack olayına girince gövde gösterisi / zevk vs. gibi oluyor ve kendiliğinden devam ediyor. Devamlılığı sağlarsanız bu olur. Eğitimlerden anlamadığınız kısımları forumda sorabilirsiniz, çoğu programın kullanımı ve detayları da yine burada mevcut. Sağlam bir kaynak olarak burayı kullanbilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.