Siber güvenlikte kendimi nasıl geliştirebilirim

Novice writer

Yeni üye
24 Eyl 2023
17
0
Herkese merhaba ben sizin gibi daha doğrusu üst düzeyler nasıl yiyeyim hani bilgili insanlar oluyor ya siber güvenlik konusunda hacker onlar nereden öğreniyor nasıl öğreniyor eğitimi nereden alıyor bu konuda bir bilgisi olan var mı peki biz de alabiliyor muyuz yardımcı olacak varsa sevinirim ya da öğrenenler siz nerede öğrendiniz sorması ayıptır biraz bu konuda bayağı kafaya taktım tekrardan yardımcı olabilecek olan varsa iyi olur.

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
417
273
Kuvâ-yi Milliye
Selamlar;

Öncelikle İngilizceye dikkat etmemiz gerekir

Sonrasında Link içerisindeki konu başlıklarını sırasıyla öğrenmeye çalışalım.

Daha fazla araştırın, araştırmaktan korkmayın.

Güzel seviyelere gelmenizi diliyorum. 🌹

Nemesa

Katılımcı Üye
15 Şub 2023
285
132
System32.exe/nemesaxploit
Herkese merhaba ben sizin gibi daha doğrusu üst düzeyler nasıl yiyeyim hani bilgili insanlar oluyor ya siber güvenlik konusunda hacker onlar nereden öğreniyor nasıl öğreniyor eğitimi nereden alıyor bu konuda bir bilgisi olan var mı peki biz de alabiliyor muyuz yardımcı olacak varsa sevinirim ya da öğrenenler siz nerede öğrendiniz sorması ayıptır biraz bu konuda bayağı kafaya taktım tekrardan yardımcı olabilecek olan varsa iyi olur.
Forumda yeterli kaynak ve bilgi olduğunu düşünüyorum bu forumdaki bilgileri sömürebilirsin sonra kendini CTF lerle geliştirebilirsin bi ara dc sunucusunda eğitim yapılıyordu devam ediliyorsa sende katılabilirsin onun dışında paralı kurslarda var udemy vs. Bura gibi forumlardan oğrenebilirsin.

aslan aslan

Basın&Medya Ekibi Asistanı
1 Şub 2023
676
260
Mutlaka ilk önce İngilizceni geliştir sonra BTK akademi, Udym gibi Platforumlarında eğtim alabilirsin ve THT Dünya kadar konular var Hack la alakalı onlara göz atabilirsin.

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
1,884
800
lihtgTHT.php
Üstte güzel tavsiyeler verilmiş ek olarak şunları söylemek istiyorum öncelikle hangi alana yöneleceğinizi belirleyin. Ardından Tryhackme gibi lablarda sürekli uygulayarak öğrenmek sizin için en iyisi olacaktır. Bu alandaki en güzel öğrenme yöntemi deneyerek, uygulayarak öğrenmektir. Kendine bir yol haritası bulmak da işinize yarayacaktır. Örneğin aşağıdaki siber güvenlik için yol haritası konusu işinize yarayacaktır. Ek olarak da kaliyi öğrenmeniz için de bir konu bırakıyorum inceleyebilirsiniz. Esenlikler.

Novice writer

Yeni üye
24 Eyl 2023
17
0
Selamlar;

Öncelikle İngilizceye dikkat etmemiz gerekir

Sonrasında Link içerisindeki konu başlıklarını sırasıyla öğrenmeye çalışalım.

Daha fazla araştırın, araştırmaktan korkmayın.

Güzel seviyelere gelmenizi diliyorum. 🌹
ingilizceyi daha çok meslek ingilizcesi()Sadece meslekteki terimleri anlayacak kadar) öğrenmeye çalışıyorum konuşma konusu daha uzun iş ama yadımlarınız ve duanız içinde çok teşşekür ederim

Mutlaka ilk önce İngilizceni geliştir sonra BTK akademi, Udym gibi Platforumlarında eğtim alabilirsin ve THT Dünya kadar konular var Hack la alakalı onlara göz atabilirsin.
Btk akademide temel çok fazla yok sanırım dün biraz izlemiştim

Cevaplarınızı için hepinize teker teker teşşekür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.