siber savaş haritası

Br4veTurK

Üye
26 Kas 2020
184
11
Tokyo
siber map lere bakıyorum fakat türkiye hiç aktif rol oynamıyor, hiç bir şekilde türkiyeden başka bir yere saldırı görmüyorum. Neden?neden
türkiye pasif?

örn; amerika hiç durmuyor veya almanya ama türkiyede birkaç kere gördüm oda istanbul bölgesinden egeye. yani kendi içimize saldırıyoruz.
Bir kişi bunu bana açıklayabilirmi?

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
Merhaba.

Amerika,Rusya,Çin çok büyük ülkeler, ayrıca internet erişimleri çok daha güçlü. Karşılaştırma yaptığımızda biz küçük kalıyoruz, ayrıca sitemaplerin çoğu saldırıyı yanlış,eksik gösterdiğini de hesaba katmak lazım.

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Gerçek Zamanlı Siber Tehdit Haritası adlı harita, bahsi geçen güvenlik şirketinin anti-virüs koruma programlarına yönelik saldırıların istatistikleriyle oluşturuluyor.

Bu haritalarda saldırıların doğrudan bir ülke üzerinden gelmesinin yanı sıra çoğunlukla başka ülke üzerinden gerçekleştirildiği düşünülürse tam bilgi aktarımı söz konusu değil ancak "siber tehdit"in boyutlarını göstermesi açısından dikkat çekici.
Br4veTurK

Sort

Katılımcı Üye
14 Eki 2019
967
79
Dostum O Veriler Tespit Edilen,Yani Sistem Tarafından Fark Edilen Saldırıları Gösterir ki Bu Saldırıların Başarısız Olabileceğini Öngörebiliriz.Zaten Önemli Olan Sistemlerin Sizi Fark Etmemesidir.
2. Olarak Bu Haritalara Tamamen Doğru Diyemeyiz.

0xSpider

Yeni üye
14 Haz 2020
4
0
Dostum O Veriler Tespit Edilen,Yani Sistem Tarafından Fark Edilen Saldırıları Gösterir ki Bu Saldırıların Başarısız Olabileceğini Öngörebiliriz.Zaten Önemli Olan Sistemlerin Sizi Fark Etmemesidir.
2. Olarak Bu Haritalara Tamamen Doğru Diyemeyiz.

Uzaydan saldırı yapmıyorlar ya. Sonuçta dünya da biryerden ve sunucudan sunucuya yapılıyor. Yanlışmı?

Tabi haklısın gizlilik önemli ancak tanrı gibi artık bu alem. ne yaparsan yap belli olursun gizlenmek elde değil. Yaptığın 2 3 index le haritaya mı gireceksin ki vuln değerleri yükselsin :D

Sort

Katılımcı Üye
14 Eki 2019
967
79
Uzaydan saldırı yapmıyorlar ya. Sonuçta dünya da biryerden ve sunucudan sunucuya yapılıyor. Yanlışmı?

Tabi haklısın gizlilik önemli ancak tanrı gibi artık bu alem. ne yaparsan yap belli olursun gizlenmek elde değil. Yaptığın 2 3 index le haritaya mı gireceksin ki vuln değerleri yükselsin :D

Bak Dostum Günümüzde Anonim Olmak Artık Çok Zor.Haklı Olabilirsin Ancak Burda Zordan Kastımız İstihbarat Ekiplerinin Belkide Günlerce Süren KriptoAnaliz İşlemlerinden Dolayı Olması.Yani Demek İstediğim Güvenlik Güçleri Süper Bilgisayar Dediğimiz Araçlarla ve Üzerinize Ciddi Bir Yoğunlaşmayla Sizin Peşinizde Değilse Tor Ağı Bile Sizi Korur.

Vepers

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,297
30
21
İstanbul
o saldırılar şu şekilde gerçekleşiyor daha doğrusu haritaya yansıyor örneğin https://cybermap.kaspersky.com/tr kaspersky programı bir trojen tespit ettiğinde yaklaşık 1 saatden kısa bir sürede haritasına giriyor Türkiye içindeki bir bilgisayarda açıldıysa bu türkiyeye saldırı yapılıyormuş gibi haritaya yansıyabilir siteyi araştırın orada daha detaylı ve açıklayıcı anlatıyor
giphy.gif

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.