Siber suçlar türkiye

VegetaSama

Üye
15 Eyl 2018
124
1
Merhaba geçen hem +18 video izliyip üstüne bana küfür yağdıran bir çocuğa farklı hespalardan oyun linkleri diye trojen attım sonuç tabiki başarılı oldu işte girdim bunun bilgisayara korkttum bi adam ettim şimdi merak ettiğim olay bu siber suçlar var ya beni şikayet etse bu sizce siber suçlar bununla uğraşırmı bu arada serverı kapadımda sonradan yani bulmak elbet o kadar kolay olmaz genede bulmak için uğraşırlarmı bu olay için ?

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,093
6,196
[C*]
Çocuğun yaş kitlesi 18 den küçükse şikayet falan edemez..Aklı yetmez o kadar..
Şikâyet ederse senin bulunduğun şehre göre değişir..Ama bu suçtur bilgin olsun..
Çünkü;bir sisteme girerek, zarar verme, verileri silme, şifreleme, ele geçirme, veri ekleme, sistemin kullanımını engelleme, özel hayatın gizliliğine müdahale etme, iletişimi engelleme, iletişimi izinsiz izleme ve kayıt etme gibi eylemler siber suç kategorisinde değerlendirilir.

VegetaSama

Üye
15 Eyl 2018
124
1
Çocuğun yaş kitlesi 18 den küçükse şikayet falan edemez..Aklı yetmez o kadar..
Şikâyet ederse senin bulunduğun şehre göre değişir..Ama bu suçtur bilgin olsun..
Çünkü;bir sisteme girerek, zarar verme, verileri silme, şifreleme, ele geçirme, veri ekleme, sistemin kullanımını engelleme, özel hayatın gizliliğine müdahale etme, iletişimi engelleme, iletişimi izinsiz izleme ve kayıt etme gibi eylemler siber suç kategorisinde değerlendirilir.

hiç bir bilgisine ellemedim veya kamera sesi açmadım temiz çalıştım sanki virüsmüşüm diye ki virüs yazısına +18 bir şeklinde virüs yazdım çocuk 12 13 yaşında bide demekki sıkıntı yok yazdığın için teşekkürker rahatladım

STR-Key

Kıdemli Üye
5 Ocak 2012
3,246
48
yok kardeşim merak etme öyle göründüğü kadar çok birşey bilmiyorlar tecrübe ettiğim için böyle net konuşuyorum için rahat olsun

R3DP0W3R

Uzman üye
29 Tem 2017
1,363
2
İZMİR/AĞRI
Zaten korktuğu için ailesine söyleyemez bile ailesi duysa bile uğraşmaz yani için rahat olsun benim başıma geldi hesap çalıp santaj yaptığım için polise gittiler bu kişinin arkadaşı benim arkadaşım dı ondan bilgi alıyordum polise gittiklerini duyunca başımdan aşağı sanki kaynar sular döküldü ben izimi kaybettim Allahdan polisler uğraşmadı

Shorpm

Uzman üye
11 Ara 2015
1,176
8
Underground
Küfür etmesi tabii ki doğru değil fakat +18 videolar izlemesi seni neden bu kadar rahatsız etti ve bunu neden konuda belirttin onu anlamadım?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.