Siber zorbalığa maruz kalmaktayım

Heizenberg1

Yeni üye
20 Nis 2020
1
0
Merhaba iyi geceler ben bu gün telegramda biriyle atıştım durmadan küfür ediyor falan sinirlendim bir an numaramı ve instagram kullanıcı adımı verdim numaramı eskort sitelerini atacağını adıma dosya açıp devletle başımı belaya sokacağını falan söyledi bir yardımcı olup bilgilendirirmisiniz beni acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
Cevap: Yardım

Kardeşim niye numaranı veriyorsun ya
Adam sana gerçekten sinirlensiyse yani +18 sitelere koyabilir ama adına dosya açamaz ancak büyük makamlardan tanıdıkları varsa açabilir ama adam seni korkutmak için de yapmış olabilir yani amacı korkutmak ise o dediklerini yapmaz ama adam ciddi ise yani en fazla +18 sitelere verir eğer öyle bir şey yaparsa telefon numaranızı değiştirmen yeterlidir ama birdahkine dikkatli ol sinirlendin diye telefon numarannı verme

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Selamun Aleyküm

Siber Suçlara başvuru yapmanı öneririm bunun tehditi bile bir suç teşkil eder eğer avukatın var ise dava senindir zaten Ve Şunu bir oku derim

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile birlikte, günümüzde yaşanan siber saldırılar, veri ihlalleri ve sızıntılar gibi birçok tehlikeli durumun önleminin alınıp, güvenliğin sağlanması için bazı yaptırımlar uygulanmaya başladı. İzmir'de konuyla ilgili bilgi veren avukat Gür Gürsoy, "Bir kişiye sormadan cep telefonu numarasının üçüncü kişiyle paylaşılması 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına neden olabilir.

Yani Hiç bir şey yapamaz zaten böyle biriyle münasebete girmen bile hata çoluk çocuk bunlar Asla geri vites yapma hiç birşey yapamaz Hakime kişisel verilerimin paylaşması sonucu zarara uğradığını söylersin Para Cezası bile alır Yani Hiç Sıkıntı etme

İyi Forumlar

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
1. Savcılık ihbar dilekçesi örneği indir.
2. Dilekçeyi doldur. Yazdırmana bile gerek yok.
3. Tam sayfa ekran görüntüsü al, elemana mesaj olarak gönder.
4. "Şimdi savcılığa gidiyorum, seni engelleyeceğim, mahkemede görüşürüz" yaz.
5. Zırlamasını dinle.
6. Gerçekten numarasını engelle.
7. Bir daha asla ondan haber alma.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
1. Savcılık ihbar dilekçesi örneği indir.
2. Dilekçeyi doldur. Yazdırmana bile gerek yok.
3. Tam sayfa ekran görüntüsü al, elemana mesaj olarak gönder.
4. "Şimdi savcılığa gidiyorum, seni engelleyeceğim, mahkemede görüşürüz" yaz.
5. Zırlamasını dinle.
6. Gerçekten numarasını engelle.
7. Bir daha asla ondan haber alma.

İlk Bunu Dene Üstad Haklı Eğer Olmazsa benim dediğimi yaparsın Biraz Kurnaz Ol

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,705
3,007
Merhaba,

Eğer dediklerini gerçekten yaparsa ilk öncelikle numaranızı değiştirmenizi tavsiye ederim. Emin olun ki numaranızı dağıtmak dışında yapabileceği hiç birşey yok. Baya uğraşması lazım..

Ayrıca şikayette bulunabilirsiniz;
Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, (Değişik ibare: 6526 - 21.2.2014 / m.4) “iki yıldan” dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.