Siber Zorbayı EGM'ye bildirdim (hk)

demantools

Katılımcı Üye
11 Eki 2013
379
0
Kırıkkale
Merhaba sevgili THT okurları, az önce Instagram da gezerken bir insanın katlediliş videosunu izledim, ve bunu paylaşan da yabancı değil aynı ilde aynı mahalledeyiz, kendisini EGM nin web sitesine kanıtlar ile birlikte uzun uzun açıklayarak ihbar ettim, bu süreçte bana e-posta ile bilgilendirlme yapılmasını talep ettim, Instagram gönderiyi kaldırmış ama ss ler vardı elimde sizce bu şahsa bir işlem yapılır mı?
inanı izlediğim de midem öyle bir kalktı ki kadını başını falan kesi... neyse Görüşlerinize ihtiyacım var.

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
Ss atıp gönderdiysen eğer silse bile işlem yapılır. Ama burada işkence videosu Türk birine değilse (Türkiye de olmadıysa) işlem yapılmaz. Çünkü internet de bir sürü işkence videoları var. Bir kişi de başkasına işkence yaptığı video yu instagram a koymaz yani kendimi ele vermez. Video tam olarak neydi ve konuşma dili nasıl (Arapça İngilizcr türkçe)

demantools

Katılımcı Üye
11 Eki 2013
379
0
Kırıkkale
Ss atıp gönderdiysen eğer silse bile işlem yapılır. Ama burada işkence videosu Türk birine değilse (Türkiye de olmadıysa) işlem yapılmaz. Çünkü internet de bir sürü işkence videoları var. Bir kişi de başkasına işkence yaptığı video yu instagram a koymaz yani kendimi ele vermez. Video tam olarak neydi ve konuşma dili nasıl (Arapça İngilizcr türkçe)

PM ile sizlere SS leri ilettim, PM de de dediğim gibi şikayetimde özellikle belirttim Sosyal medya burası, her yaştan kitlesi var bence hangi dil, ırk olursa olsun bir insanın öldürülüş videosu yüklenmemeli

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
Hiç bir ceza almaz işlemde yapılacağını düşünmüyorum. (profilde hâlâ duruyor video silmemiş). Bu yapancı ülkede ve kanıtlanabilirliği yok. Videoda oynama yapılmış Bilr olabilir. Böyle videolar internet de çok (bazı prno sitelerinde bile mevcut). Bunun kalkması için instagrama bildirmelisin o zmn kesin kalkar.
Polise şikayet etsen bile ne gibi bir işlem yapılmasını bekliyorsun ki

demantools

Katılımcı Üye
11 Eki 2013
379
0
Kırıkkale
Hiç bir ceza almaz işlemde yapılacağını düşünmüyorum. (profilde hâlâ duruyor video silmemiş). Bu yapancı ülkede ve kanıtlanabilirliği yok. Videoda oynama yapılmış Bilr olabilir. Böyle videolar internet de çok (bazı prno sitelerinde bile mevcut). Bunun kalkması için instagrama bildirmelisin o zmn kesin kalkar.
Polise şikayet etsen bile ne gibi bir işlem yapılmasını bekliyorsun ki

Dediğim gibi Instagram a kaldırılması için şikayette bulundum
ve "Siber Zorba Olma" Adı altında yapılan işleme bir nevi bende katkı vermek istiyorum belirttiğim gibi insanların piskolojileri çok hassas ve bu videoları çocuklar da görebilir, izleyebilir ben şahsen piskopatca paylaşımlar yapanların sosyal medya da barınmasını istemiyorum, ne bileyim ettim artık en azından uyarı bari gitsin evine. Her yerde bulunabilir ama bunları da yaymamak lazım sahte olsa, oynanmış olsa bile yaymamalıyız..

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
Ne yazık ki sosyal medya gündelik hayat gibi kontrol altına alınabilen birşey değil. İnşallah evine yazı gider.dediğim bi bu tür içerikleri şikayet etmekten başka çare yok. O videoyu şikayet ettim en kısa sürede kalkacağını düşünüyorum. İnstagram şikayetler ile ilgileniyor.

demantools

Katılımcı Üye
11 Eki 2013
379
0
Kırıkkale
Ne yazık ki sosyal medya gündelik hayat gibi kontrol altına alınabilen birşey değil. İnşallah evine yazı gider.dediğim bi bu tür içerikleri şikayet etmekten başka çare yok. O videoyu şikayet ettim en kısa sürede kalkacağını düşünüyorum. İnstagram şikayetler ile ilgileniyor.

İlginiz için teşekkürlerimi sunarım, Hayırlı Geceler <3

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.