Siberde adaleti nasıl sağlayabiliriz?

atamaca9876

Yeni üye
1 Nis 2023
26
17
Denizli
merhaba ben şöyle düşündüm Mustafa kemal Atatürk ün şu sözüne güvenerek ten şu aklıma geldi Siberde adaleti saglamalıyız sizin fikriniz nedir ne yapabiliriz
Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

25 Mar 2023
23
7
Siberde adalet diye bir kavram yoktur siberde ya iyi olursun ya da kötü olursun o insanın içindeki vicdana kalmış artık black hat white hat bu yüzden var ya zaten siberde adalet diye bir şey yoktur vicdan diye bir şey vardır o da insana bağlıdır.

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
320
24
merhaba ben şöyle düşündüm Mustafa kemal Atatürk ün şu sözüne güvenerek ten şu aklıma geldi Siberde adaleti saglamalıyız sizin fikriniz nedir ne yapabiliriz
Şu güne kadar tarihe bakarsanız kararınızı verirsiniz, ancak tüm siberde adalet sağlanamaz. Kim iddia etse bile bu imkansız.

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
dostum siberde adalet zordur hatta imkansız bu konuda siberi gerçek dünyada adalete sağlamaya çalışan hacker toplulukları var anonymous gibi ama o da artık amaçlarını bozdu.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
Sanalda adalet yoktur, din - sevap - günah yoktur. Özgürlük de yoktur, kısıtlama da yoktur
Böyle düşünceler yerine kendinizi geliştirmeye bakın

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
320
24
Sanalda adalet yoktur, din - sevap - günah yoktur. Özgürlük de yoktur, kısıtlama da yoktur
Böyle düşünceler yerine kendinizi geliştirmeye bakın

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
İlk olarak, islamı bilmeden onu sanala uygulamayın.
İkincisi, Evet, ayrı milletlere ve devletlere bölünmüş asil turan oğullarının kanında kudret mevcuttur ancak şuanda tüm türkler uyumayı seçmiş.

'CaptainKanka

O Şimdi Asker!
14 Eki 2012
1,683
1,263
localhost/admin.php
siberde adalet kavramı tam olarak nedir?
birinin faydalı siteleri hacklemesini önlemek mi? birinin zararlı siteleri hacklemesini sağlamak mı?
Adaleti sağlayacak hakimi kim seçecek?
Yararlı ve zararlı kavramlarını kim belirleyecek?
En başa gidelim, insanlar bilgileri ve iç güdüleri sayesinde karar verir. Burada yabancı yardım kuruluşları hacklendiğinde altına ne gerek vardı yazanda oldu destekleyende ki bunlardan birisi bendim.
İç güdüne göre bu site hacklenebilir mi?
İşte tam bu noktada kanun hükmünde kararname gibi forum kuralları var ki türkiye merkezli ve kardeş ülkelerin siteleri hacklenemez. Gerisine atış serbest.
Yani kullandığımız forum bunun sınırını belirtmiş hakimliğini yapmış. O yüzden bunun tartışmasını bu forumda yapmak yanlış olur. Tabiki bu benim fikrim saldırı amaçlı alınmayın.
Devam edersek iç güdülerin ve bilgini yaşadığın ülke belirler. yani herkesin doğrusu yanlışı farklıdır. hollandalı birisi lgbt yi savunur, arabistanlı birisi kafasına sıkar.
Türkiye ne yapmalı? Kararın kafasına sıkmaksa bunu muhtemelen dindar olduğun için söyleyeceksin. Kararın savunmaksa bunuda muhtemelen özgürlük ve yaşam haklarının islamdan daha önce geldiğini düşündüğün için veya islama inanmadığın için söyleyeceksin.
Şimdi ben lgbt sitesini hackleyeyim mi? Yurt dışı merkezliyse affetmem ülke içiyse dokunmam. Yani olay burada bu kadar net.
Savaş uçağı pilotusun ve atom bomban var fakat savaşta atıyorum iran şehirlerine kadar girdi siviller ölüyor. sende rakip hava sahasındasın atom bombasını atıp sivilleri öldürmek pahasına kendi halkını korurmuydun yoksa atmayıp kendi halkının taciz tecavüz edilmesine müdahale etmezmiydin? İşte burada tht nin koyduğu türk camiası dışı sitelere sitelerin amacı ne olursa olsun saldırının serbest olması nedeninin köküne kadar inersen bu fikirleri görürsün.
Aşırı boş yaptım hadi kolay gelsin :LOL:

• Beğen
Tepkiler: SP

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
320
24
İslamı bilmeden?
Önceden bunun da konusu açıldı, sevap mı günah mı diye
Ben de belirttim, sanalda sevap günah kul hakkı vs yok

Gün içinde sosyal medyada takılmakla da gelişilmiyor, kişi ilk kendini düzeltecek
İlk, günah ve sevap, kul hakkı nasıl reel hayatta varsa, sanal hayatta da var. İslamın kanunları her türlü alan içindir, bu değiştirilemezdir.

İkincisi, sosyal medya kullananın zaten bu sözü söyleme hakkı yoktur. Ancak gerçek acıdır maalesef.

SP

Kıdemli Üye
29 Eki 2018
2,703
571
Sanalda adaleti kimse sağlayamaz. Burada "sanalın kurtarıcısı Türkler olacaktır" gibi fikirlere kapılmak, gerçek dışıdır. Böyle gerçek dışı bir düşünce, genç kesim tarafından vatani görev olarakta görülmemeli. Şahsi fikirlerimdir.

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
320
24
Sanalda adaleti kimse sağlayamaz. Burada "sanalın kurtarıcısı Türkler olacaktır" gibi fikirlere kapılmak, gerçek dışıdır. Böyle gerçek dışı bir düşünce, genç kesim tarafından vatani görev olarakta görülmemeli. Şahsi fikirlerimdir.
Bu gerçek bir düşüncedir. Sanalda adalet o çiplerin geldiği zaman gelecek, eğer gelirse :)

MGALIDER™

Katılımcı Üye
21 Eyl 2021
763
320
24
Peki bu çiplerin islami olan tarafı nedir?
Konu biraz dağılacak ama cevabını araştırdığım konuları insanlarla tartışmayı severim bu mesajımı düşmanca algılamayın.
islam tartışılmaya kapalıysa mezhepler neden ortaya çıkmıştır?
Bu konu siyasete kadar dayanır, yani konunun yeri burası değildir.

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,439
3,141
Ağ Kablolarında Geziyor
Sanaldan yapacağin şey güzel ses getirebilir ise olabilir , ancak bu sadece bir adım ,bir kurşun olur. Red Hack meselesinden ele alayım , o kadar öğrenci sütden zehirlendi, bunun üzerine sağlık bakanlığı hacklendi. Ama devamını halk getiremedi, sadece sanal ile olmuyor bazı şeyler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.