Windows Şifrelediğim Dosyalar Başıma Bela Oldu

DevilsTrident

Yeni üye
6 Tem 2019
3
0
Öncelikle merhaba;
birkaç sene önce windows 7 kullanırken (tabii ki crack) o zamanki kullanmakta olduğum kullanıcı adına birkaç dosyayı şifreledim fakat ardından format atınca açamaz oldum. Anlayacağınız üzere crackli olduğu için format atıp crack yapınca yeni kimlik verdi ve tabii ki de windows servislerine erişimi yoktu bundan dolayı o dosyalara bir daha erişemedim. Şu an windows 10 kullanıyorum ve hala açamıyorum. Bir ara o kilitli dosyalarla uğraşırken "0x80071771 : Belirtilen dosyanın şifresi çözülemedi" hatası aldım. Az önce ise şifrelemenin ait olduğu kullanıcının IDsini buldum: S-1-5-21-4174964513-3586515863-2249324790-100 ve bu dosyalar 100 yıl için şifrelenmiş. Şifrelediğim yıl 2015 civarlarıydı. Sanal makineye Windows 7 yükleyip kullanıcı IDsini değiştirmemin bir yolu var mıdır? Veya sanal makinedeki windows 7'yi 100 yıl ileri alma? Ya da herhangi bir şekilde encrypt etme? Dosyalar çok önemli olmasa dert etmem silerim fakat çok önemli dosyalar. Şimdiden yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
Ekran-Al-nt-s.jpg

Son düzenleme:

38fatih

Uzman üye
25 Ara 2015
1,147
0
Bohm Kenti
Geçenlerde ben de yaşadım aynı sorunu 2008 yılından kalan bir harddiskte buldum işin garip tarafı içerisinde ne var ne yok bunu hatırlamıyorum bile. Ne yaptıysam fayda etmedi internetten 4-5 tane program buldum denedim nafile. Çözüme ulaşamadım ben de öyle duruyor dosyalar . Sordum bir kaç kişiye o atanan kinlik olmadan açılmaz dediler bıraktım uğraşmayı

DevilsTrident

Yeni üye
6 Tem 2019
3
0

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.