Şifrelenmiş dosyalar

15509009

Yeni üye
17 Şub 2019
7
0
Bir süredir araştırmaya çalıştığım bir şey. Etrafta dolaşan bir sürü dosya şifreleme olayı var. coot derp SIFRELENDI nesa vb bir sürü antivirüs firmalari bunları türlere ayırmış. yukarıda belirttiğim 4 şifreleme türü de aynı türmüş STOP djvu olarak geçiyor. http://www.nomoreransom.org sitesinde daha bir çok tür var. Bazıları çözümlü bazıları çözümsüz. forumlarda gördüğüm kadarıyla zip şifrelemesini brute force ile kırmaktan bahsedilmiş veya buna benzer konulardan. bruteforce ile kırmak bu tür olaylarda imkansız ki zip rar gibi dosyalarda bile aşırı kolay standart kullanılan şifrelerden olmadıkça saf bruteforce ile kırılamıyor dictionary attack filan yaparsanız belki.

Neyse lafı fazla dolandırdım.
Aklımdaki soru şu exe leri bir şekilde inceliyoruz bir şeyler yapıyoruz. Bu şifrelenmiş dosyalar içinde aynısı yapılabilir mi ? Bunu yapan programlar var mı? Yorum yapan beni duyan arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleme:

0NLY4ME

Katılımcı Üye
9 Tem 2019
337
0
UDC Area
Sorunu tam anlayamadım, exelerin şifrelemelerini kırmak için bir sürü yöntem var, onlardan mı bahsediyorsunuz?
Ayrıca Konu THT Yardım Merkezi'ne Açılmalıydı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.