Sifreler nasil kirilir,Nasil guvenli sifremiz olur/Kali Linux Kulubu

Mr Asocial

Üye
18 Mar 2018
187
0
Herkese merhaba uzun zamandir konu acmiyordum cunki tum konular var forumda :D.Ama ben yinede acayim dedim ve boyle bir konu acdim.
Konu:sifreler

Oncelikle Hackerlar sifrelerimizi nasil kiriyor bunun yontemleri vardir sosyal muhendislik ve bruteforce.Sosyal muhendislikde sizin en sevdiginiz konulari odak noktanizi ele alarak fake bir hesap acarlar ve sizinle iletisime gecerler.Mesela:
Kiz:Ayse
Odak noktasi:Sohretlenmek fenomen olmak
Hacker bunlari tespit etdikden sonra kizla iletisime gecer:
Merhaba (profil ismi) tatlis_kiz_2004 Fenomenmi olmak istiyorsunuz?Sizin icin cok guzel bir teklifimiz var sitemizde sizin icin cok guzel bedava botlar var sitemizi kullanarak gunde 1000 takipci kazana bilirsiniz.
Tabi kiz hemen inanir ve siteye tiklar tum bilgileri girdikden sonra takipci artisi beklerken o sok hadise hacker kizin profiline girer ve kizi hacklemis olur.

Peki bu durumdan nasil kacinirim hic bir siteye tiklamayarak kendi bilgilerinizi hic bir yere yazmayarak ve boyle insalarla iletisime gecmeyerek.

Bruteforce:Bu yontemde digerine benzer hacker kurbanin odak noktasini tespit edip bununla bir wordlist olusturur mesela adamin odak noktasi kediler dogum gunu 20041008 ve boyle bilgileri tespit ederek wordlist olusturun peki wordlist nedir nasil olusturulur?Bu soru icin size su konuyu oneririm:https://www.turkhackteam.org/linux/1722576-cupp-py-kurulum-ve-kullanim-detayli-anlatim-cyanid.html

Neyse konudan sapmayalim Hacker wordlisti olusturdu ve bu sifreleri hedef profilde deneyerek bulmaya calisir vee buldu sifresi bu:kedicik2004
peki bu gibi durumlardan nasil kaciniriz?Boyle durumlara dusmemek icin yuksek guclu bir sifre kurmaniz gerekir mesela bunun icin size onerdigim site bu:https://passwordsgenerator.net/
Bu site sayesinde Guvenli bir sifre olustura bilirsiniz ancak hackerlar bu siteyi biliyor olusturduklari wordlistte sizin sifreniz olmadiginda bu tur sitelerdeki sifreleri deneye bilirler peki napalim aga?Yapmaniz gerek su diyelim ki, bir sifre olusturdunuz bu siteyle mesela: g[Y<Fv3dcaJ*]7P<
tamam peki bunu nasil degistirelim elbette arasina baska harfler koyarak mesela soyle bir sifreniz ola bilir: gaas[Y<Fv3dcaJ*]aas7P<aas

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.